Życie to nie bajka, czasem nawet bajka to nie bajka. Choć dzisiejsze wersje najpopularniejszych bajek dla dzieci wydają się oazą sielskości, to niejednokrotnie skrywają takie pochodzenie, że każdemu dziecku odechciałoby się bajek do końca życia, gdyby je poznało.
W dzisiejszych czasach rzadko myśli się o zatopionych przed laty łajbach i ukrytych pirackich skarbach. Dzięki nowoczesnej technologii katastrofy morskie należą do rzadkości. Są jednak takie wraki, służące za pomniki dawnych czasów, które przypominają nam o tym, że z głębokimi wodami nie ma żartów. Wszystkie można zobaczyć na własne oczy...
W dzisiejszym odcinku m.in. wielka awantura w Kielcach; traumatyczne przeżycie Kai Godek; babskie marudzenie; co bije bezboleśnie; Google Maps wysłało mu podsumowanie gdzie był w tym roku; kto ma najlepszą obsługę na świecie oraz jaki widok mają apartamenty na Ptasiej we Wrocławiu.
Ja rozumiem, że każdy powinien czuć się dobrze w swoim ciele i że lansowane w mediach kanony piękna to kłamstwo, ale nie podoba mi się, gdy ktoś próbuje walczyć z medycznymi faktami i twierdzi, że otyłość jest zdrowa. Taka gafę popełniła ostatnio redakcja magazynu Cosmpolitan, Pismo postanowiło zrobić sobie reklamę publikując grafiki, których odbiór może mieć bardzo złe skutki. To jednak moje zdanie. Bardzo chciałem wysłuchać argumentów kogoś, kto inaczej to odbiera. Dlatego też poprosiłem o komentarz Atittę - feministkę, której problem nadprogramowych kilogramów jest znany (a raczej był, bo teraz w jej życiu dominuje sport).
W dzisiejszym odcinku o 27-letniej Oldze, która ma dwóch chłopaków jednocześnie. Powiemy też o tym, dlaczego zdaniem seksuologa współczesnym kobietom ciężko się żyje.
W dzisiejszym odcinku poznamy plotki na temat składanego iPhone’a, sprawdzimy, co tak chętnie robili Polacy w 2020 roku oraz przekonamy się, jak jeździ autonomiczna Tesla.
Każdy ma takiego kolegę, który włazi w kadr lub robi miny i „psuje”, zdawałoby się, urocze zdjęcie. Suczka o imieniu Kiko zachowuje się właśnie jak taki gość. Ta urocza istota nieprawdopodobnie odchyla głowę na wszystkich zdjęciach i daje do zrozumienia, że znacznie różni się usposobieniem od swych towarzyszy.
"Myśmy ich nie traktowali jak wrogów. Musieliśmy jakoś z nimi żyć, a oni z nami... Czasem po pijaku rozbijali się gazikami po okolicy... Mało kto na nich narzekał, choć las niszczyli i polowali z bronią palną na zwierzynę. Mało to razy słyszało się wystrzały z oddali?" - wspomina jeden z mieszkańców wioski w wywiadzie dla lokalnej gazety.
Historia kina zna wiele przypadków, kiedy hucznie zapowiadany film, jeszcze przed wejściem na kinowe ekrany, zostaje zmieszany z błotem przez zawodowych krytyków, a po premierze okazuje się wielkim hitem. Krytycy krytykami, oceniają filmy profesjonalnym okiem, rozbijając je na atomy, a publiczność po prostu chce się dobrze bawić w kinie i jedno niekoniecznie idzie w parze z drugim.
16 sierpnia 1660 roku w Chipping Campden w Gloucestershire zaginął 70-letni mężczyzna. William Harrison udał się piechotą z Campden do sąsiedniej wsi, Charingworth, by zebrać opłaty czynszowe. Kiedy pani Harrison nie doczekała się powrotu męża na czas kolacji, wysłała na poszukiwania służącego - Johna Perry'ego, a o świcie również syna - Edwarda Harrisona.
Wielkie ambicje, mały budżet – połączenie tych dwóch czynników sprawia, że filmowcy zmuszeni są do kombinowania. Zazwyczaj jest to równoznaczne z łamaniem prawa. Chociaż powodów do niekoniecznie legalnych posunięć bywa też niekiedy o wiele więcej. Grunt, że efekt końcowy zwala z nóg!
Za nami wyjątkowo obciachowe dni. W pierwszym odcinku roku wspomnimy o skandalu z zaszczepionymi poza kolejką celebrytami. Nie zabraknie też żenujących wpadek podczas sylwestra w TVP i Polsacie. No i kim, do cholery, jest Pedro Santana?!
„Prawdziwy mężczyzna powinien pachnieć cygarem, whisky i koniem” – słowa te wyrzekł człowiek uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy w historii. I trzeba przyznać, że autor „Pożegnania z bronią” mówił śmiertelnie poważnie. W świecie, gdzie przedstawiciele płci męskiej coraz bardziej upodabniają się do hermafrodytycznych, przewrażliwionych suchoklatesów w legginsach, brodaty, odrobinę niechlujny i znacznie bardziej znietrzeźwiony Ernest Hemingway czułby się pewnie bardzo nieswojo.
Na jakie filmowe premiery warto czekać w tym roku (o ile w ogóle otworzą kina)? Internauci spieszą z pomocą w tej kwestii i wymieniają produkcje, które chętnie obejrzeliby już teraz.