< > wszystkie blogi

MujStachowe gejmpleje

Gry i pochodne

Na początek filmy, przy których najbardziej jak do tej pory się namęczyłem

17 January 2018
https://www.youtube.com/watch?v=8Csrp1Ie3Ik&t=2079s

Tutaj mam grę Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition z polskimi napisami.
Zabawna kwestia, bo grałem z poziomu steam, gdzie napisy nie są obsługiwane, ale wystarczy prosty trik przy pomocy regedit, który jest chyba w każdym komputerze i wejść w language gry, żeby zmienić z "en" na "pl". Ważna kwestia. Trzeba najpierw włączyć grę, zanim wykona się wcześniej wspomnianą przeze mnie operację. Zapewniam że pójdzie. Gdyby nie poszło to proszę do mnie pisać w tej sprawie.

Co do filmiku. Nad nim męczyłem się przynajmniej dwa dni, nie wspominając już o nagraniu całej gry. Strasznie mnie męczyła, wystawiłem mu negatywa na steamie, gdyż nie był wart tylu poświęconych godzi, to gra z przed 9 lat i zwyczajnie się zestarzała, a to nie był po prostu mój typ gier. No ale jestem wielkim fanem Star Wars, jak miałem nie zagrać? No cóż, już całkiem odpuściłem sobie nawet wstawianie dalszych filmików z gry. Ale fabuła była fajnie opowiedziana, choć przewidywalna. Więc zebrałem wszystkie katscenki z gry włącznie te z dodatkowymi misjami, ustawiłem wszystko chronologicznie względem wydarzeń i tak powstał film z ponad godziną samych katscenek. Reszta filmu to walki z bossami, które w różnym stopniu mają przyspieszone tempo, nawet zabawnie to wygląda, a wątpie żeby ktoś chciał oglądać w normalnym trybie, inaczej sam film spokojnie wydłużyłby się na ponad 2 godziny.

Ważne pytanie, czy warto obejrzeć? Jeśli jesteś fanem gwiezdnych wojen, to myślę, że tak. Wcielamy się w niejakiego Starkillera, który osobiście jest szkolony przez Dartha Vadera i wraz z biegiem fabuły dostajemy kolejne zadania od naszego mistrza. W filmie jest fajnie uknuta intryga w tym wszystkim i po raz kolejny upewniamy się kim z definicji są Sithowie. W filmie znajdują się też oba zakończenia z ich rozszerzeniami w przypadku ciemnej strony(nie muszę chyba już pisać o drugiej).

A zatem, gdyby ktoś był ciekaw, jak mogłyby wyglądać wydarzenia między epizodem trzecim, a czwartym, a film Rogue One mu w tym nie wystarczył lub też z innych powodów, to zapraszam na mój film. I z góry przepraszam, jeśli wystąpią pewne głosy choćby ode mnie, które będą wam mocno przeszkadzać w odbiorze filmu. Nagrywałem z myślą o gejmplejach, a ja normalnie mówię w trakcie gry, a nie chciałem już przechodzić całości drugi raz :P.

Jednak jeśli faktycznie obejrzysz ten film i poczujesz się zadowolony po seansie, to ja już będę mógł się poczuć szczęśliwy.

O matko rozpisałem się bardziej niż myślałem, chyba drugi filmik wyślę na kolejnym poście. Tak więc do zobaczenia wkrótce i niech moc będzie z wami :)

PS: Luke Skywalker miał pierwotnie się nazwać jako Luke Starkiller, ale zmienili mu na aktualne nazwisko. Starkiller pojawia się również w grze Star Wars: Knights of the Old Republic, gdzie jest Mandalorianinem, który na swojej arenie wygrywał ze wszystkimi na śmierć i życie. W zależności jak będziemy przechodzić początkową część gry, będziemy mogli sami z nim zawalczyć (i oczywiście wygrać).
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Witam wszystkich, z tej strony MujStach, Na tym blogu będę po prostu umieszczał moje filmiki z youtube. Z tego co widzę i tak tego nikt nie reguluje. Jednakże ja wstawiam przynajmniej raz na dwa dni nowy filmik o różnej długości. Ponieważ to blog, to oczywiście będę po prostu wstawiał kilka filmów na stronę, ale przy okazji omówię na nich też w jaki sposób je obrabiałem, bo często używam w nich przyspieszenia materiału lub też spowolnienia, modulacji głosu, dodaje napisy itp. więc staram się was jakkolwiek zachęcić do obejrzenia. Mam nadzieję że blog się przyjmie, bo naprawdę potrzebuje subskrypcji jak i wyświetleń, a nigdzie nie da się zareklamować jakkolwiek :p.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu MujStach
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi