< > wszystkie blogi

Z sejfu Nowego Ruskiego

Humor rosyjski i być może inne opowieści

Humor rosyjski (2748)

7 November 2017
Za autentyczność historycznych nie ręczę, ale się nimi ubawiłem.

I. Toaletowy

Niewiele jest gorszych rzeczy niż złapanie za wilgotną klamkę od publicznej toalety.
Próbujesz sobie wmawiać, że to była woda, ale wątpliwości pozostają...

II. Babski

- W babskiej logice nie ma nic skomplikowanego.
- Ale przecież ciężko pojąć, jak kobiety dochodzą do jakich wniosków.
- Błąd w założeniu. Nie należy pytać ''jak'', a ''po co''. Celem zwykłej logiki jest dojście do prawidłowego wniosku, a kobiecej - do wniosku, jakiego kobieta potrzebuje.

III. Sposobny

Kiedy rozmawiam z teściową przez telefon, mówię najciszej, jak się da.
Im bliżej ucha jędza trzyma telefon, tym wyższe prawdopodobieństwo raka.

IV. Wojskowy

Samoloty MiG-25 do poprawnego działania wymagały spirytusu. Takiego etanolowego. Stosowano go w instalacjach antyoblodzeniowych; samoloty służyły przede wszystkim na dalekiej północy, w rejonach z reguły mroźnych. Nieoficjalnie samolot zwano ''spirytowozem''.
Oczywiście, w każdej bazie lotniczej plagą były ''ubytki technologiczne'' spiruytusu z instalacji. Jednakże gdzieś w centrali zauważono, że jedna z baz zaczęła zamawiać znacznie mniejsze ilości spirytusu, niż niegdyś. Postanowiono sprawdzić, co się dzieje. Do bazy oddelegowano zaufanego fukcjonariusza jako prostego mechanika. Po jakimś czasie nadchodzi raport:
''Codziennie rano zastępca dowódcy bazy ds. logistycznych osobiście przychodzi do magazynu materiałowego. Dopiero wtedy może rozpocząć się wydawanie spirytusu mechanikom obsługującym MiG-i-25. Oficer osobiście otwiera każdą bańkę ze spirytusem, na oczach mechaników wlewa do niej szklankę benzyny i dopiero można spiryt odebrać''.

V. Autentyczny

W stanie Nebraska można za 25 dolarów kupić stopień admiralski. Legalny i ważny; uprawnia do dowodzenia wszystkimi okrętami wojennymi.
Na terenie stanu.

VI. Finansowy

W listopadzie 1923 roku w Niemczech postanowiono podsumować wydatki na I wojnę światową. Okazało się, że kosztowała ona...15,4 feniga.
Chodziło o tzw. rentenmarkę - jedna taka była warta bilion starych, którymi płacono w czasie wojny.

VII. Fortelowy

Zdarzyło się w czasie jednej z licznych, nieznanych, dalekowschodnich lokalnych wojenek, że w czasie urlopu król Syjamu nakazał artylerii osłonę odwrotu. By osłona była skuteczniejsza, kazał, żeby zamiast kul strzelać do wrogów srebrnymi monetami.
Podziałało - wojsko przeciwnika zaczęło ryć w błocie, szukając forsy, zamiast gonić żołnierzy króla.

VIII. Kadrowy

W czasie wojny 1812 roku poległo wielu rosyjskich oficerów. Dlaczego, zapytacie? Otóż prosta, żołnierska masa nieraz obierała cel ''na słuch'' - słysząc francuską mowę, walili, ile wlazło.
Oficerowie, jako wykształcona, arystokratyczna warstwa, gardzili mową gminu i między sobą porozumiewali się po francusku. Co skutkowało śmiertelnymi nieporozumieniami...

:peppone
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi