< > wszystkie blogi

Dobór naturalny a moralność

3 December 2017
Wnioski końcowe

Moralność - dążenie do wyeliminowania cierpienia. Dobór naturalny - cierpienie najgorzej przystosowanych. Moralność - dążenie do wyeliminowania doboru naturalnego, co w praktyce oznacza wymarcie, lub przejście do niebiologicznej formy istnienia. Życie nie zniknie wraz z wymarciem ludzkości. Ewolucja i dobór naturalny będą trwać w najlepsze, a rozwój naszych następców będzie odbywał się takim samym kosztem, jak nasz. Warunkiem koniecznym dalszego rozwoju człowieka w nowej, cyfrowej postaci, jest zachowanie i wykorzystanie losowości w procesie tworzenia nowych, cyfrowych świadomości. Rezygnacja z losowości, z istoty doboru naturalnego, musi spowodować stagnację. Co się zmieni? Cyfrowy pechowiec będzie mógł się bezboleśnie wyłączyć i nie czeka go ostracyzm ani pogarda.

Samochody - tysiące ofiar śmiertelnych. Moralność - dążenie do wyeliminowania samochodów? Tak, poprzez udoskonalanie środków transportu. Ta sama zasada, co w przypadku człowieka.

Pozostawanie przy ewolucji biologicznej i coraz skuteczniejsze pomaganie najgorzej przystosowanym - tak, lecz mam do ciebie pytanie: czy lubisz potrzebować pomocy?

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi