< > wszystkie blogi

Jak zostać domowym barmanem.

Pyszny blog barmański

#morsowałem! Czym się rozgrzać, gdy zima wraca.

14 April 2021
Nowe wyzwanie dla starego barmana!? Czemu nie.
W tym roku pokonałem swoją kolejną barierę i zacząłem morsować podczas prawdziwych mrozów. Postanowiłem wykorzystać sytuację i wymyślić koktajl, który jest szybki do przyrządzenia, smaczny i bardzo szybko rozgrzewa.
Uwaga! nie róbcie tego w domu. A alkohol pijcie odpowiedzialnie i nie tak jaka ja podczas, tylko po morsowaniu:)

https://youtu.be/0i3aTjNTGUE


Jest to fantastyczna kompozycja. Polska wódka Żubrówką z trawą cytrynową. Wszystkim dobrze znana, przez wielu naszych sąsiadów lubiana. Dodatkowo mamy sezon na cytrusy, jabłka i gruszki. Trzeba to koniecznie wykorzystać.
Z gruszek i jabłek robię konfiturę dodając przyprawy korzenne oraz syrop waniliowy.
Do większej szklanki wlewamy porcję (lub dwie) Żubrówki, 3 porcję konfitury, kilka ćwiartek cytryny i pomarańczy. 3 plasterki imbiru. To takie łatwe? Oczywiście, że tak. Nie zapomnij zalać wrzątkiem lub zieloną herbatą i wymieszać.

Powiem szczerze, że warunki były dla mnie kosmiczne. Nogi już po 30 sekundach zdrętwieją i czułem, jakbym stał na drewnianych kijach. W głowie setki myśli, aby już opuścić ten lodowaty basen.

Ale nie! ja wytrzymam. Koktajl idealnie dodał mi wewnętrznego ciepła, oddech się uspokoił. Jak się bardzo chce, to można pokonać swoje słabości. Trzeba w siebie uwierzyć.
Dlatego, jeśli Ty masz chęci tworzyć jakieś ciekawe propozycje koktajlowe, to wystarczy wykonać pierwszy krok. Zaopatrzyć się w podstawowe składniki lub sprzęt i zacząć bawić się smakiem.

Trzymajcie się ciepło!
Tejsti.

Znajdź mnie na FB Maska Barmana
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi