< > wszystkie blogi

Filmy, które warto obejrzeć

Nie oglądaj słabych filmów!

Buzz Astral (2022) - Zapowiedź prequela Toy Story

24 May 2022

Buzz Astral to zabawka z filmu Toy Story wytwórni Disney Pixar. Buzz jest jednym z najlepszych przyjaciół Woody'ego i był kiedyś ulubioną zabawką Andy'ego, dopóki nie poszedł do college'u. Buzz ma „złe” hasło: „To Infinity and Beyond!”

Buzz Astral jest jednym z najlepszych przyjaciół Woody'ego z serialu animowanego Toy Story. Do przygody przyłączył się po tym, jak dostał w prezencie Andy'emu, gdy zaczął uczęszczać do przedszkola (wcześniej należał do Molly). Buzz bardzo troszczy się o swojego właściciela, posuwając się nawet do upewnienia się, że nie ma żadnego kontaktu z innymi zabawkami, jeśli są nowe lub nie są lubiane przez Andy'ego. Chociaż tego nie pokazuje, Buzz jest zasmucony, gdy Andy, który był jedynym chętnym się z nim bawić, idzie do college'u. Ma też własne hasło: „Buzz”.

Buzz to animowana postać z filmu Disneya i zestawu zabawek dla Toy Story. Jest robotem, który interpretuje program telewizyjny „Space Alert” dla córeczki Andy'ego. Buzz pojawia się również we wszystkich trzech filmach Toy Story jako główny bohater i ma własną linię zabawek. Buzz to wirtualna zabawka naturalnej wielkości, która ma rysy twarzy, oczy, uszy i usta. Sztuczna inteligencja Buzza opiera się na prawdziwej historii astronauty NASA, Buzza Aldrina, który w 1969 roku chodził na księżyc. Buzz pojawił się w kilku grach wideo Disneya, takich jak „Buzz Lightyear's Space Race” i „Buzz Astral na ratunek”.

Pierwszy film Toy Story został wydany w 1995 roku, a głównym bohaterem jest Buzz Astral. Jego oryginalnym aktorem głosowym był Kevin McArthur, ale w drugim filmie został zastąpiony przez Randy'ego Newmana, ponieważ uważał, że McArthur nie nadaje się do roli astronauty, który zdejmuje hełm, by w chwili zaskoczenia ujawnić się Woody'emu.

W filmach Buzz Astral cały film został stworzony przez matkę Woody'ego i Andy'ego na swojej maszynie do szycia. W końcu zyskał wrażliwość i stał się ulubioną zabawką Andy'ego. Oprócz zapewnienia Andy'emu doskonałego źródła komfortu, Buzz stał się także towarzyszem zabaw i partnerem w pomysłowych grach Andy'ego.

W Toy Story 2 okazuje się, że Buzz Astral ma również serial telewizyjny o kosmicznym strażniku, w którym występuje Buzz Astral. Większość zabawek Andy'ego bawi się z nim w oparciu o jego osobowość „kowboja”, a nie jego status kosmicznego strażnika, ale Woody jest jedynym, który zdaje sobie sprawę, że Buzz jest zabawką, a nie astronautą. Na początku, próbując powstrzymać Woody'ego przed sprzedażą na podwórkowej wyprzedaży, próbował przekonać go, by przyszedł i uciekł z domu Andy'ego przez okno i wrócił z nim do Sunnyside Daycare. Kiedy Woody odmówił, Buzz podjął samotną próbę ucieczki. Po spędzeniu dnia na szukaniu Woody'ego, Buzz w końcu zdał sobie sprawę, że zaginął i wrócił do domu Andy'ego. Firma odpowiedzialna za produkcję zabawek z kolekcji Andy'ego, Sunnyside Daycare, została kupiona przez Disneya wkrótce po premierze drugiego filmu.

Buzz Lightyear walczy ze złym obcym cesarzem Zurgiem i jego sługami, którzy najechali Ziemię. Zurg schwytał Buzza i przygotował się do jego egzekucji, ale zanim Zurg mógł to zrobić, został uratowany przez inne zabawki. W końcu wszyscy oprócz samego Zurga zostali przetransportowani z powrotem do domu Andy'ego.

Buzz Astral pojawia się ponownie w Toy Story 3. Tym razem jest „zabawką”, którą Andy kupił, ponieważ tęsknił za starym przyjacielem podczas studiów. Jego głos jest teraz wyrażony przez Tima Allena, który wcześniej wyraził go w „Buzz Lightyear of Star Command”.

Źródło: https://upvod.pl/filmy/buzz-astral-lightyear/
 


Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi