< > wszystkie blogi

Nowoczesne strony internetowe

6 December 2019
Projektowanie stron internetowych

Każda firma potrzebuje reklamować się, do tego mogą służyć między innymi strony internetowe. tak aby móc prowadzić własny biznes. To może być sprzedaż, albo wykonywanie usług. Czasem także mocno spersonalizowanej usługi, skierowanej do klienta indywidualnego. Ze względu na specyfikę można prowadzić różne strony www na przykład stanowiące wizytówkę. Czyli z uwzględnieniem danych kontaktowych oraz formularza i krótkim opisem usług. Istnieje także inna kategoria stron, jaką są strony regionalne, jak na przykład strony internetowe lubuskie. I to mogą być portale tematyczne, albo dotyczące konkretnego regionu.

Strona wizytówka
To jedna z najbardziej popularnych stron, na której znajdują się dane kontaktowe do firmy. Ale także dokładnie opisana oferta. Znaleźć można na niej dane poszczególnych usług, albo sprzedawanych towarów. Ale także zakres wykonywanej działalności oraz zasięg działania firmy. Ponad to strona wizytówka może posiadać także mapkę dojazdową, jeśli działalność jest prowadzona lokalnie. Pomocna może też być galeria, w której umieszcza się zdjęcia oferowanych produktów lub usług. Ale także wykonanych realizacji, co pozwala lepiej poznać oferowane usługi.

Strona regionalna
Na takiej stronie, znaleźć można newsy dotyczące regionu. A takim regionem może być, na przykład miasto, wieś, albo gmina, jednak także całe województwo. Są też takie regiony, które powstały z powodów historycznych, albo jako swoista społeczność. Także dla takich regionów, tworzone są strony www.

Blog o zainteresowaniach
To oferta skierowana do osób, które mają swoją pasję. I to taką, którą chciałyby się dzielić z innymi. A także publikować na stronie swoje porady dotyczące działania w jej obszarze. Wśród popularnych pasji, może być gotowanie, majsterkowanie, hodowla kotów, albo psów. Jednak są też i takie, które są dość unikane. Na przykład kolekcjonowanie starych samochodów. Albo szycie garniturów na wymiar.

Blog firmowy
To może być oddzielna strona, albo podstrona na wizytówce. Jednak taka strona różni się od wizytówki, która jest dość stałą stroną. Na blogu pojawiają się nowe wpisy co jakiś czas. To jest uzależnione od podejścia twórcy. I tak wpisy, mogą się pojawiać każdego dnia, raz w tygodniu, albo kilka razy w miesiącu itp.

Ikony społecznościowe
Większość stron i to różnego rodzaju powinno także posiadać ikony społecznościowe. To znaczy znaczki graficzne, prowadzące do znanych serwisów, na których także firma ma swój profil, albo fanpage. Takie połączenie ich, może pozwolić na lepsze poznanie rodzaju działalności, a także sprawić, że poszukiwane informacje będą sprawniej docierać do zainteresowanych odbiorców.


 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi