< > wszystkie blogi

Mój blog

Mój blog, moje przemyślenia

Agent nieruchomości - jakie są korzyści ze współpracy z pośrednikiem?

17 June 2022
Zakup mieszkania, domu czy działki to spore przedsięwzięcie, które często jest dość stresujące. By przejrzeć setki ogłoszeń w internecie, trzeba mieć w dodatku sporo czasu na cały ten proces. Dobrym wyborem jest więc współpraca z agentem nieruchomości w tym zakresie - dzięki niej zakup domu czy zakup działki lub mieszkania może pójść zdecydowanie sprawniej i...bezpieczniej.

Zakup nieruchomości - samemu czy z agentem?

Rynek nieruchomości bywa dziś nieobliczalny, dlatego gdy zaczynamy rozglądać się za daną nieruchomością bywamy często przytłoczeni wciąż zmieniającymi się cenami, ogromem ogłoszeń do przejrzenia i koniecznością podjęcia decyzji czy lepszy będzie w naszym przypadku rynek pierwotny czy też wtórny.

Zakup nieruchomości to często bardzo długi proces, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na kupnie czegoś wyjątkowego. Ogrom stresu i włożonej w poszukiwania pracy może z nas zdjąć doświadczony i rzetelny pośrednik nieruchomości, a więc osoba pracująca w biurze nieruchomości np. w https://www.freedom-nieruchomosci.pl. Choć w momencie kupna domu lub mieszkania będziemy zobligowani wypłacić mu należną prowizję za pracę, to jednak współpraca z agentem nieruchomości jest wygodna - zwłaszcza w momencie, gdy sami mamy ograniczony czas na poszukiwania i sprawdzanie rzetelności danej oferty sprzedażowej.

Plusy korzystania z pomocy pośrednika nieruchomości

Jeśli naszym celem jest sprawne i w pełni bezpieczne nabycie nieruchomości, warto rozważyć współpracę z dobrym biurem nieruchomości oraz z pośrednikiem. To ogromne ułatwienia dla zapracowanych, gdyż agent nieruchomości zajmie się za nas niemal wszystkim - od wyszukiwania ofert przez sprawdzanie ksiąg wieczystych, etc.

To o czym czasem zapomina się szukając ofert nieruchomości, to sprawdzenie księgi wieczystej, którą ma do siebie przypisaną każda nieruchomość. To właśnie w tej księdze znajdują się wszelkie informacje o danej nieruchomości, jej obciążenia hipoteczne, etc. Agent nieruchomości to osoba doświadczona oraz wykwalifikowana, która wie jak czytać tego typu informacje. Dzięki temu, iż pomoże on nam dobrze sprawdzić daną nieruchomość, nie zakupimy czegoś obciążonego niespłacanym kredytem, etc. Dzięki temu nie narazisz się na dodatkowe problemy ani na straty.
W internecie są tysiące różnych ofert sprzedaży nieruchomości. Przejrzenie ich wszystkich jest niemal niemożliwe. Tutaj także przyda się pomoc agenta, który ma dużo więcej czasu, by je wszystkie wertować, a dodatkowo współpracuje z deweloperami i z innymi biurami, od których może pozyskać wiedzę o nieruchomości jakiej szukamy. Zakres jego działania jest dużo szerszy niż nasz, dlatego znalezienie "perełki" jest dużo bardziej możliwe.

Ponadto, pośrednik z doświadczeniem jest w stanie ustalić dla swojego klienta realną wartość nieruchomości będącej przedmiotem zainteresowania klienta. To bardzo ważne w czasie, gdy obecnie ceny nieruchomości bardzo szybują w górę, często nieuczciwie. Współpracując z agencją nieruchomości na pewno zyskamy, nic nie tracąc.

Rzetelny agent poprowadzi swojego Klienta od etapu wyszukania nieruchomości, przez sprawdzenie jej stanu prawnego oraz wszelkich dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy sprzedaży, aż do podpisania umowy.

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi