< > wszystkie blogi

Mój blog

Mój blog, moje przemyślenia

Skuteczny marketing dla firmy - od czego zacząć?

18 July 2022
Niezależnie czy mówimy o małej czy o dużej firmie, każdy prowadzony biznes wymaga dobrego marketingu. Marketing to, najprościej rzecz ujmując, budowanie korzystnych relacji z klientem. Relacje te można nawiązywać dziś głównie przez obecność w mediach społecznościowych, ale i poprzez stronę www, vloga lub bloga i na wiele innych sposobów. Czym jest skuteczny marketing i od kogo warto się go uczyć?

Dlaczego warto reklamować swój biznes?

Niezależnie od tego, czy masz wybitne produkty czy też oferujesz świetnej jakości usługi, jeśli odpowiednio ich nie zareklamujesz i nie pokażesz światu, możesz nie osiągnąć sukcesu. Czasem nie wystarczą także idealni pracownicy, dogodna siedziba firmy i działalność dość różna od konkurencji - jeśli to wszystko nie jest spięte dobrym marketingiem, może nie wystarczyć, byś odniósł sukces wraz ze swoim zespołem. To dzięki odpowiedniemu prowadzeniu social mediów i content marketingu, dobrze wykonanej stronie internetowej, odpowiedniemu jej pozycjonowaniu oraz dobrze zrobionym materiałom foto i wideo jesteśmy w stanie budować pozytywne relacje z odbiorcami oraz pozyskiwać nowych klientów i sympatyków utożsamiających się z danym biznesem.

Dziś nie wystarczy "być" - trzeba jeszcze umieć pokazać się ludziom, do których zamierzamy trafić. Mamy dziś wiele różnych kanałów ułatwiających to zadanie. Reklamowanie swojego biznesu to dziś nie tyle to klejenie billboardów, dawanie ogłoszeń do prasy czy regionalnego radia, co właśnie oparcie się o budowanie relacji z klientami, głównie drogą internetową. Dobry marketing to taki, który pozwala nam kontrolować treści dotyczące naszych usług i produktu, budujący pozytywny wizerunek marki. Ludzie wiążą się na dłużej z tym, z czym się utożsamiają - dobra kampania marketingowa ma na względzie budowanie dobrego wizerunku marki, co przekłada się wymiernie na zyski oraz sukces osób ją tworzących.

Skuteczny marketing - kto powinien się nim zająć?

Odpowiedź tylko z pozoru jest prosta: każdy, kto prowadzi biznes i chce osiągnąć sukces w swojej branży. Często jest jednak tak, że zajmując się innymi sprawami, zapomina się o strategii marketingowej. Na szczęście dziś nie musisz zajmować się tą działką samodzielnie - warto budowanie wizerunku firmy i całość marketingu powierzyć profesjonalistom, a więc dobrej agencji marketingowej.

Agencja marketingowa, jak https://phenomen.studio/ może przejąć na siebie prowadzenie całego marketingu Twojej firmy lub zająć się jedynie tymi kwestiami, z którymi masz problem - np. utrzymywaniem interakcji z klientem w mediach społecznościowych. Współpraca z agencją marketingową to tak jakby posiadanie działu marketingu na zewnątrz firmy i powierzenie go specjalistom w tej dziedzinie.

Trendy marketingowe wciąż się zmieniają, z tego też względu, by być na czasie, warto by działem zajął się ktoś, kto je zna. Wciąż rozwijającym się trendem jest na pewno medializacja marek, a więc ich obecność w kanałach medialnych - np. w social mediach. Nie każdy właściciel firmy umie poruszać się w tym świecie, dlatego współpraca z marketingowcami jest dziś kluczowa.

Nie zostawaj w tyle! Pozwól tworzyć dla swojej firmy interesujące treści w formie newsletterów, podcastów, postów, etc. Korzystaj z formatów audio, video i z tekstów pisanych, buduj strategie wyróżniające się tworząc więź między firmą, a jej klientami. To sposób na sukces, który pomoże Ci osiągnąć nowoczesna agencja marketingowa.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi