< > wszystkie blogi

Mój blog

Mój blog, moje przemyślenia

Odmień swój taras i stwórz miejsce do relaksu

2 December 2022
Wiosną i latem przydomowy taras jest niezwykle przydatny, w słoneczne dni może pełnić funkcję salonu na świeżym powietrzu. Jego stylizacja powinna być dopasowana do pomieszczeń wewnątrz domu, jak i przestrzeni ogrodu. Odpowiednio dobrane elementy tarasu stworzą harmonijną, sprzyjającą zrelaksowaniu się przestrzeń. Metamorfoza tarasu nie wymaga dużych nakładów pracy, wystarczy zastosować kilka elementów, aby zupełnie zmienić jego aranżację.
Metamorfoza tarasu - od czego zacząć?

Przygotowując się do metamorfozy tarasu, warto przemyśleć, jaką funkcję ma pełnić ta przestrzeń. Najpierw trzeba wyznaczyć jego granice, powierzchnia jest zazwyczaj układana z płyt, kostek brukowych albo wysypywana żwirem. Dodatkowo granice mogą wyznaczane przez rolety tarasowe albo pergole. Wiele osób decyduje się na zaaranżowanie na tarasie letniej jadalni, wówczas dobrym rozwiązaniem mogą być pergole tarasowe, wersje bardziej zabudowane skutecznie osłaniają przed wiatrem i zacinającym deszczem. Producent pergol oferuje różne konstrukcje, ścianki mogą być frontowe, boczne, wykonane z lameli aluminiowych lub innych materiałów, mogą to być także tkaniny. Szeroką ofertę takich produktów można znaleźć na stronie: https://www.systemysurma.pl/.

Przewidując urządzenie tarasu, trzeba zacząć od planu działania, czasami wystarczy delikatna renowacja elementów tarasowych i powierzchnia zyskuje zupełnie nowe oblicze. Obecnie taras jest zazwyczaj przedłużeniem domu, dlatego jego stylistyka powinna nawiązywać do aranżacji wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie tarasu do ustawienia różnej wielkości donic z roślinami, takie elementy są naturalną ozdobą przez wiele miesięcy i odmieniają oblicze nawet najbardziej zaniedbanych miejsc. Aby zaaranżować nowoczesny taras, nie trzeba kupować nowych mebli, jeśli stare są w dobrym stanie, można je po prostu odrestaurować.

Pergole tarasowe i inne zadaszenia

Zabudowa tarasu za pomocą pergoli może być bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ do tworzenia takich konstrukcji nie są potrzebne pozwolenia na budowę ani żadne inne formalności. Zabudowa tarasu z wykorzystaniem takiego zadaszenia może być wykonana samodzielnie. Producent pergol i rolet oferuje wiele różnych możliwości, mogą to być konstrukcje wolnostojące przeznaczone na większe przestrzenie albo przyścienne, które doskonale sprawdzą się nawet na niewielkim tarasie. Na otwartym obszarze dobrze prezentują się pergole tarasowe wolnostojące, ale na tarasach o mniejszej powierzchni dobrze sprawdzą się parasole albo rolety tarasowe.
Wybór zadaszenia o uniwersalnym wyglądzie może być wykorzystywane przez wiele lat, ponieważ dobrze się odnajduje w różnych stylizacjach, zarówno jeśli jest to nowoczesny taras, jak i bardziej tradycyjna aranżacja. Wszystkie rodzaje zadaszeń powinny być wykonane z odpowiednich rodzajów materiału, jest to ważna kwestia przy ich wyborze.

Długoletnie używanie zadaszenia jest możliwe tylko wówczas, kiedy surowce, z których są wyprodukowane, będą odporne na promieniowanie słoneczne, opady deszczu, rdzę, pleśnie oraz wiele innych szkodliwych czynników.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi