< > wszystkie blogi

Blog pozycjonowanie - reklama internetowa

Potwornie absurdalny blog o pozycjonowaniu

Kiedy pozycjonowanie strony internetowej nie ma sensu?

21 January 2022
Jest kilka przypadków, w których pozycjonowanie strony jest praktycznie bezcelowe. Zdarza się niestety, że nieuczciwe firmy wykorzystują brak wiedzy klientów i pozycjonują witrynę, która się do tego nie nadaje albo kuszą pozornie niskim kosztem wypozycjonowania. Dlatego warto samodzielnie przemyśleć, czy ta droga będzie dla nas najbardziej opłacalną i skuteczną metodą wypromowania swojego biznesu.


Brak wystarczającej ilości pieniędzy na pozycjonowanie strony

W dalszym ciągu wiele właścicieli firm myśli, że na pozycjonowanie wystarczy wydać kilkaset złotych miesięcznie. Trudno im się dziwić, ponieważ na rynku wciąż działają osoby proponujące tego typu usługi za niewielkie pieniądze. Jednak tak jak wszędzie, niska cena oznacza niewielką skuteczność. W konsekwencji wielu biznesmanów zraża się do tej formy marketingu. Co więcej, nieuczciwi "specjaliści od pozycjonowania" zachęcają do podpisywania umów na kilka lat. Potem ciężko się z nich wycofać, a pozornie małe kwoty przeobrażają się w duże straty.

Produkt lub usługa są tak innowacyjne, że nikt ich nie szuka w wyszukiwarce Google

Ludzie nie szukają czegoś, czego nie znają. Wtedy pozycjonowanie nie będzie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Można spróbować nakierować potencjalnych nabywców na nowy towar, poprzez np. dobieranie fraz produktów o podobnym przeznaczeniu. Nie zawsze jest to możliwe do wykonania, a takie sztuczki mogą nawet zniechęcić bardziej wrażliwych konsumentów.

Chcesz optymalizować stron pod pozycjonowanie, ale stawiasz bariery

Trudno jest efektywnie pozycjonować stronę bez możliwości korzystania z niektórych instrumentów. Nie można mieć na stronie tylko zdjęć i krótkiego opisu działalności. Ruch generuje m.in dobrze prowadzony blog czy częste aktualizacje informacji. Ponadto nie jest możliwa optymalizacja strony bez dostępu do np. panelu CMS strony albo serwera FTP.

Strona została stworzona już dawno

Niestety strona, która powstała wiele lat temu może nie sprostać obecnym wymaganiom technicznym. Przykładowo, może być trudna do odczytania na smatfonach albo wczytywać się za wolno. W takim przypadku najrozsądniej jest stworzyć nową stronę i to ją pozycjonować.

Oczekujesz szybkich wyników

Skuteczne pozycjonowanie to proces, którego rezultaty widać po upływie kilku miesięcy. Co więcej, pozycjonowanie nie polega na jednorazowej akcji. Trzeba ciągle monitorować, czy strona pnie się wyżej, czy też spada z pozycji i szybko modyfikować sposób działania. Jeśli chcesz szybkich, ale jednorazowych efektów - postaw na linki sponsorowane Google Ads.
Jeśli nadal nie wiesz, czy pozycjonowanie to opcja da Ciebie, zajrzyj na stronę: https://www.s90.pl/5-sytuacje-kiedy-nie-warto-pozycjonowac-strony-internetowej/. Znajdziesz tam nie tylko więcej szczegółów na ten temat, ale również poznasz alternatywne metody wypromowania swojego biznesu. Zachęcamy również do zasięgnięcia opinii u pracowników rzetelniej firmy pozycjonerskiej. Zazwyczaj to pozycjonowanie okazuje się najlepszym rozwiązaniem, ale czasami inne metody bardziej się sprawdzają.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi