< > wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Wizytówka Google Maps i jej pozycjonowanie

6 January 2020
Wizytówka Google Moja Firma na Google Maps to obowiązkowy element każdego biznesu, który celuje w pozycjonowanie lokalne. Dzięki niej wiele osób wyszukując informacji na mapach Google może dowiedzieć się o naszej działalności oraz skorzystać z naszych usług. Zakładając wizytówkę, przeważnie uzupełniamy ją według własnego uznania. Aby jednak wizytówka znalazła się na wysokich pozycjach na liście map Google, a pinezka była często wyświetlana należy wizytówkę taką odpowiednio zoptymalizować. Czym zatem jest pozycjonowanie wizytówki Google i jak się je przeprowadza? Dlaczego warto to robić? Wszystkie odpowiedzi na te pytania prezentujemy poniżej.

Czym jest wizytówka na Google Maps?


Wizytówka Google Moja Firma na Google Maps to popularna pinezka na mapie zaznaczająca naszą firmę lub markę. Ma ona również krótką formę tekstową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje o naszej firmie takie jak adres, strona www, godziny otwarcia, zdjęcia czy opinie. Wizytówka taka wyświetlana jest najczęściej po lewej stronie na mapach Google na liście wraz z innymi wizytówkami. Osoby wyszukujące danej firmy lub usługi na mapach Google mogą zatem kliknąć i rozwinąć wizytówkę w aplikacji. Czasami Google wyświetla również wizytówki firm w głównej wyszukiwarce internetowej, jeśli uzna, że nasza wizytówka spełnia wymagania wyszukiwania. Znajduje się ona wtedy po prawej stronie lub nad wynikami tekstowymi jako mapka z pinezką. Założenie wizytówki Google Moja Firma jest darmowe, proste, a konfigurację możemy wykonać samodzielnie.

Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma na Google Maps to jej odpowiednia optymalizacja - dowiedz się na czym polega optymalizacja strony. Aby była ona jak najlepiej dostosowana do map Google, wykonuje się pewne czynności. Google ustala ranking wizytówek w podobny sposób co samych stron internetowych w wyszukiwarce. Jeśli zatem uzupełniamy i skonfigurujemy wizytówkę, będzie ona bardzo wysoko na mapach Google.

Dlaczego warto pozycjonować wizytówkę na Google Maps?


Pozycjonowanie wizytówki w Google Maps to wbrew pozorom ważny proces. Może być na przykład bardzo pomocny w pozycjonowaniu gabinetu dentystycznego. Tak jak w przypadku stron internetowych Google po wpisaniu hasła na mapie wyświetla listę wizytówek wraz z popularnymi pinezkami. Jeśli nasza wizytówka będzie odpowiednio zoptymalizowana, ma dużo większe szanse na wyświetlenie na pierwszych pozycjach — na pierwszych stronach mapy. Analogicznie, im wyżej będzie znajdowała się w wynikach wyszukiwania na mapie, tym więcej osób skorzysta z niej i otworzy ją. To zaś może zapewnić większy ruch na witrynie, więcej klientów oraz większy zarobek. Firmy zajmujące się pozycjonowaniem takie jak Rankit.pl, chętnie korzystają z wizytówek Google w procesie pozycjonowania lokalnego.

Uzupełnienie wizytówki danymi w 100%


Pierwszym i podstawowym zadaniem, jakie musimy wykonać, odpowiednio optymalizując swoją wizytówkę w Google Maps, jest pełne uzupełnienie jej danymi. Jest to główny błąd, który popełnia wiele osób. Tworząc wizytówkę i chcąc, aby znajdowała się na wysokiej pozycji, musimy koniecznie uzupełnić wszystkie pola odpowiednimi danymi. Tylko pełne uzupełnienie pozwala na dalsze pozycjonowanie wizytówki i jest punktem wyjściowym. Google w zdecydowanej większości przypadków promuje tylko te wizytówki, które nie posiadają braków i są odpowiednio — całkowicie opisane. Pół pusta wizytówka z brakami to również niezbyt zachęcający sygnał dla klientów, aby skorzystali z naszych usług.

Zgodność danych NAP i powiązanie adresu


Bardzo ważną i istotną kwestią jest zgodność danych wizytówki z innymi danymi naszej firmy w sieci. Zdecydowanie powinniśmy w sieci zamieszczać tylko jedną wersję danych NAP (Name Address Phone). Więcej o cytatach NAP przeczytasz pod linkiem https://rankit.pl/cytaty-nap-w-pozycjonowaniu-lokalnym/. Jeśli podajemy numer telefonu czy adres lokalny ana naszej stronie lub innych wizytówkach, powinien być on dokładnie taki sam na wizytówce Google Moja Firma.

Dzięki temu nasza wizytówka i firma w oczach Google jest wiarygodna, a dane są poprawne. W celu powiązania naszej wizytówki warto podać na niej adres naszej strony internetowej. Na owej witrynie warto w zakładce kontakt umieścić te same dane teleadresowe oraz dodać je np. w stopce. Dobrym pomysłem o ile jest to możliwe, jest również dodanie na wizytówce i stronie telefonu stacjonarnego z prefiksem danej miejscowości. Na witrynie warto też dodatkowo umieścić adres naszej wizytówki. Te wszystkie działania wpłyną na pozycję naszej wizytówki na mach Google.

Wirtualny Spacer, Zdjęcia — materiały wysokiej jakości


Jednym z największych elementów pozycjonowania wizytówki Google jest wirtualny spacer. To właśnie na wizytówce możemy za darmo dodać wirtualną wycieczkę po naszym miejscu pracy, firmie czy zakładzie usługowym. Wirtualny spacer to spacer w technologii Google Street View. Jedyną różnicą jest to, że odbywa się on po naszej firmie, a nie ulicach miast. Spacer taki możemy wykonać samodzielnie lub jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, możemy skorzystać np. z usług profesjonalnego fotografa.

Spacer wirtualny pozwala osobom poszukującym danej usługi, dowiedzieć się jak wygląda wnętrze naszej firmy, a tym samym zaspokoić swoją ciekawość. Jest to również doskonały sposób na zaprezentowanie swoich plusów, którymi chcemy się pochwalić. Osoby, które będą mogły dowiedzieć się więcej o danej usłudze, z dużym prawdopodobieństwem skorzystają z takiej firmy aniżeli z tej, o której nie widzą nic. Dodanie wirtualnego spaceru na Google Maps jest też niezwykle korzystne od strony pozycjonowania. Google promuje wizytówki, na których znajduje się materiały wysokojakościowe, a bez wątpienia wirtualny spacer właśnie się do nich zalicza.

Samo wykonanie wirtualnego spaceru nie jest problematyczne. Po zamówieniu takiej usługi, w naszym biurze, hotelu czy miejscu pracy zjawia się fotograf. Wykonywać będzie on zdjęcia co kilka metrów pod różnymi kątami. Po ok. godzinnej sesji (czas może różnić się ze względu na wielkość obiektu), fotograf przez kilka dni będzie składał zdjęcia w wirtualny spacer. Po jego wykonaniu spacer wgrywa się już bez dodatkowych opłat na wizytówkę i pozostaje tam na stałe. Wgrywając wirtualny spacer, nie musimy dbać o hosting czy inne czynności.

Ważnym element są również zdjęcia. Warto dodać je samodzielnie wykonane w wysokiej rozdzielczości oraz odpowiednio wykadrowane i przedstawiające wiele ujęć naszej firmy czy lokalu. Również i w tym celu warto zatrudnić fotografa lub wykonać zdjęcia mobilne odpowiednim sprzętem. Zarówno dla Google, jak i potencjalnych klientów jest to ważny element, który możemy prosto umieścić na wizytówce i podnieść jej pozycję. Często, jeśli tego nie zrobimy, na wizytówce pojawią się zdjęcia wykonane przez klientów, które mogą nie być np. atrakcyjne lub wykonane telefonem. Zdecydowanie nie powinniśmy dopuścić do takiej sytuacji.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi