Skup samochodów na Śląsku

Sprzedaj swoje auto do złomowania

Pytanie: skup aut - ile dostanę za samochód?

14 November 2022
Ile dostanę za samochód na skupie aut?Wiele osób może się zastanawiać nad tym ile pieniędzy można dostać za skup aut. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, a możliwa do uzyskania kwota zależna jest od kilku czynników. Można ją oszacować na podstawie kilku istotnych informacji. Sprawdźmy jak wygląda kwestia płatności za odkupienie pojazdu na skupach samochodowych.

Od czego zależy wycena na skupie?

Ceny sprzedaży samochodu poprzez usługi skupu aut zależne są od danego modelu i marki auta. Liczy się również jego stan techniczny. Wyceny samochodu używanego, który jest w świetnym stanie, zazwyczaj są znacznie wyższe niż pojazdów uszkodzonych. Wynika to z kosztów, jakimi obarczona może być ewentualna naprawa. Gdy pojazd wymaga reperacji licznych usterek, warto jest rozważyć zyskowność tego rozwiązania, oraz przemyśleć czy jest to w ogóle zabieg opłacalny. W niektórych sytuacjach bardziej będzie się opłacać po prostu zezłomować auto.
Jeśli chodzi o sprawny samochód, stawka za jego odkupienie będzie zależała od aktualnej wartości rynkowej pojazdu. Skupy samochodów zatrudniają specjalistów zajmujących się przygotowywaniem indywidualnych wycen dla swoich klientów. Często są oni w stanie podać bieżącą sumę wyceny już po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy telefonicznej. Jest to wstępna wycena, a ostateczna kwota ustalana jest w trakcie oględzin pojazdu.

Jakie kwoty płacą skupy pojazdów?

Każdy auto skup ma różne stawki. Z pewnością kwoty płatności, między skupami będą się od siebie odróżniały. Czasem o przysłowiowe kilka groszy, a czasem różnica będzie dotyczyć nawet kilkuset złotych. Z tego powodu, jeżeli chcemy sprzedać swój samochód w atrakcyjnej cenie, zwróćmy się o przygotowanie oferty do paru firm. Zlećmy realizację wyceny swojego auta w co najmniej dwóch niezależnych przedsiębiorstwach, i wybierzmy tą propozycję, która okaże się bardziej korzystna.
Nie można więc jasno stwierdzić tego, jakie kwoty są wypłacane za pojazd przyjęty do skupu. Należy to zweryfikować samodzielnie, zwracając się z prośbą o przedstawienie propozycji odkupienia auta do konkretnej firmy.

Czy można otrzymać atrakcyjną cenę za stary samochód?

Nawet za samochód ze starego rocznika można otrzymać całkiem przyzwoite ceny w stosunku do tego co oferuje pierwszy lepszy auto złom. Z reguły oferty skupu aut są nieco bardziej atrakcyjne niż te ze stacji demontażu pojazdów za przeprowadzenie kasacji. Zanim zdecydujemy się na oddanie auta na złomowisko, sprawdźmy więc czy dostępna jest kontroferta z firmy, która odkupuje samochody.
Możliwe, że uzyskasz za swój stary samochód wyższą stawkę niż za złomowanie, ponieważ ceny pojazdu w skupie uwzględniają także jego dodatkowe wyposażenie. Zaliczają się do niego np. aluminiowe felgi, markowe radio czy inne elementy ponadstandardowego wyposażenia.

Realny cennik sprzedaży auta

By móc sprawdzić aktualne ceny sprzedaży auta na skupie, skontaktuj się osobiście lub telefonicznie z firmą świadczącą tego typu usługi. Podaj pracownikowi skupu informacje dotyczące stanu samochodu oraz jego dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym lub karcie pojazdu. Handlowiec przedstawi możliwą ceną zbycia pojazdu, jaką skup zapłaci gotówką za auto od razu po podpisaniu umowy.
Ważnym aspektem dokonywania transakcji na skupie jest kwestia ważnego ubezpieczenia OC. Aby móc sprzedać swój stary pojazd na skupie, auto musi posiadać opłaconą polisę. Pamiętajmy o tym zawsze - nie tylko przy sprzedaży auta. Za brak OC, instytucja jaką jest ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny może nałożyć dotkliwe kary. Z tego właśnie względu, skupy nie przyjmują pojazdów, które mają zaległości w płatnościach ubezpieczeń.

Źródło: https://www.skupaut-slask.com.pl/blog
 

Autor
O blogu
  • Informacje od firmy zajmującej się skupowaniem pojazdów na terenie Województwa Śląskiego. Znajdziesz tutaj wskazówki i porady dotyczące tego jak szybko i skutecznie można sprzedać samochód korzystając z oferty naszej legalnie działającej firmy. Podpowiadamy jak załatwić różne kwestie formalne sprzedaży, na co warto zwrócić uwagę przy pozbywaniu się auta przez skup oraz jakich cen można się spodziewać.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu skupautslask
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi