sniemiec's blog

Potwornie absurdalny blog

To tak...przy pieczeniu ciasta, pilnik wkładamy w połowie pieczenia, aby nie opadł na dni...

28 October 2019
Zapewne interesuje Was przebieg dzisiejszego przesłuchania.
W ogromnym skrócie: wszystkim trzem celebransom nabożeństwa ekumenicznego przed Paradą Równości zostały postawione zarzuty obrazy uczuć religijnych. Dokładnie jestem podejrzany o obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu kultu w postaci mszy świętej rzymsko katolickiej. Opinię w tej sprawie wydał ksiądz profesor Jacek Nowak z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie miałem okazji się z nią zapoznać gdyż zawiera 30 stron. Całość akt sprawy ma na tę chwilę 3 tomy, w tym 150 identycznych zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przygotowanych przez portal Fronda.pl. Prowadzący przesłuchanie oficer policji pytał mnie głównie o różnice pomiędzy moim wyznaniem, a Kościołem Rzymsko katolickim, oraz o to jak często odprawiam nabożeństwa według mojego wyznania.
Obecnie pozostaje mi czekań na decyzję prokuratora. Możliwe są dwa scenariusze: albo prokurator podejmie decyzję o umożeniu postępowania, albo wniesie do sądu akt oskarżenia. W tym drugim wypadku, grozi mi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.
Chciałbym szczególnie podziękować Zarządowi European Forum of Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender Christian GroupsChristian Groups i Fundacja Polistrefa, które wydały oświadczenia w tej sprawie. Chcę również podziękować tym ponad 1000 osób, które podpisały petycję przygotowaną przez Amy Kósa.
Głęboko wzruszył mnie widok Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti Gmina Warszawa i przedstawicieli Kongres Świeckości, którzy czekali na mnie przed wejściem do Komendy Policji. Wasz widok był dla mnie bardzo budujący.
Proszę Was wszystkich o dalsze wsparcie dobrymi myślami, modlitwą i innymi formami, gdyż mam głębokie przeczucie, że dla praw mniejszości, także religijnych, nastały w Polsce ciemne czasy.


 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi