< > wszystkie blogi

Blog bez podróżniczej nazwy

Potwornie absurdalne historie podróżnicze

Etiopia ciekawostki

12 March 2018
Etiopia toż niezwykle biedne, jednak przy tym stosunkowo różnorodne państwo, które - lepiej prowadzone i nietłamszone z zewnątrz - potrafiło stanowić obecnie w znacznie doskonalszym miejscu.
Najwyższym szczytem owego państwa jest wznoszący się na wysokość 4550 metrów n.p.m. nieaktywny wulkan Ras Daszan. Ten czwarty co do wielkości szczyt na kontynencie afrykańskim znajduje się w masach Semien. Oficjalny pomiar wysokości tej góry został zrobiony w 2005 roku - wcześniejsze wskazywały, iż istnieje ona nawet 70 metrów wyższa. Pierwsze odnotowane miejsce miało odbyło się w 1841 roku.
Za wykonanie rozmowy przez Skype'a w Etiopii można dostać się do więzienia choćby na 15 lat. Choć używanie samego programu nie jest zakazane, to jak informuje rzecznik rządu, można go wykorzystać do wykonania "nieautoryzowanego połączenia". To po prostu takie połączenie, które nie jest tak szybko kontrolować.
Etiopię bez wątpienia można zdefiniować ojczyzną kawy. To dokładnie ów teren jest niepowtarzalnym spośród najbogatszych producentów tej kawy na globie. Przygotowanie kawy to swoisty rytuał wykonywany często poprzez kobiety. Co może się wydawać nieco dziwne, bywa iż Etiopczycy dają do niej ostre przyprawy bądź sól.
Kawa - napój, bez którego część świata nie myśli sobie poranka - wywodzi się z Etiopii. Tam również po dzisiaj dzień otrzymuje się wiele kaw, które za granicą uchodzą za pewne spośród najwłaściwszych. Niestety toż komfort, jakiego nie dane jest doświadczyć Etiopczykom. Rząd wprowadził ograniczenie wspierające transakcję na wewnętrznym rynku wyłącznie kiepskiej jakości ziaren. Każde lepsze mają być oferowane za granicę dla promocji eksportu oraz umacniania etiopskiej waluty.

W 2005 roku w Etiopii dosłownie utworzyła się ziemia. Na pustyni w terenie Afar w czasie paru dni pojawiła się duża na 56 kilometrów i szeroka miejscami na 6 metrów szczelina. Pojawiły się różne teorie dotyczące jej okoliczności oraz ewentualnych skutków, po czym naukowcy… udowodnili tę, rodziło się, najbardziej niezwykłą. Podobne wydarzenia miały miejsce na podłożu dzisiejszych oceanów i zakłada się, że w przyszłości z pęknięcia utworzy się nowy ocean, do jakiego spłynie m.in. Morze Czerwone.
Źródło: Ciekawostki o Etiopii
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi