< > wszystkie blogi

Blog bez podróżniczej nazwy

Potwornie absurdalne historie podróżnicze

Włochy ciekawostki

26 March 2018
Włochy to dosyć częsty cel wakacyjny dużej ilości Europejczyków. Dowiedz się jakie ciekawe fakty ukrywa ten kraj, niektóre z pewnością potrafią zdziwić.

Naczelny nietuzinkowy fakt traktuje o włoskiej kuchni, przenieśmy się stąd na chwilę do Neapolu, zaś dokładniej do 1860 roku. Wówczas właśnie w owym mieście narodziła się pizza. Czy istnieje ktoś tu kto jej nie ceni? Miasteczko będące nieopodal Wezuwiusza dysponuje mnogie pizzerie, a co najmniej trzy z nich uważane są za najatrakcyjniejsze na globie. To jadłodajnie Di Matteo, Da Michele i Sorbillo. Jeszcze przed otwarciem wejścia do owych tawern stawia się wielka kolejka. Częstokroć na stół trzeba czekać aż godzinę! Ceny są raczej niewielkie, bo rozpoczynają się od trzech euro za zamówienie.
Dużo Włochów uważa, iż nieszczęście wolno odbić dotykając się za przyrodzenie. Z tegoż względu wolą władz została wprowadzona regulacja ustawodawcza zakazująca publicznego dotykania osobistego przyrodzenia.
Też jedna nowinka zespolona z zakazami prawnymi. W Turynie wprowadzono nakaz nakazujący posesorowi pieska prowadzić go co najmniej trzy razy w przeciągu dzionka. W fakcie niedopasowania się do tegoż aktu, policjant może wypisać mandat.
Dość ciekawy kodeks ustawodawczy funkcjonuje w nielicznym miasteczku o nazwie Sellii. Lokalne władze zabroniły jego ludziom zdychać. Ordinanza 11 to norma ustanowiona poprzez burmistrza Davide Zicchinella, które wzbrania zamierać, tudzież w czasie jego pogwałcenia familia umarlaka musi spłacić 10 euro. Co więcej, nielegalne jest również chorowanie w Sellii. Władze aczkolwiek maja wiedzę jak absurdale są te aneksy. Według burmistrza akt ów ma uświadomić przedstawicielom miasta, jak ważkie jest zdrówko oraz iż poszczególni winni poprawić swoje nałogi i zacząć poważnie o siebie doglądać. Synonimiczny przepis ustalono jeszcze w kolejnym włoskim mieście - Falciano del Massico. Powód jednak jest zgoła odmienny - niedostatek terytorium na lokalnym cmentarzu.
Dodatkowo jedno słówko o przepisach - w Wenecji kategorycznie zabroniono żywienia gołębi.
Analogicznie jak w naszym terenie wielu ludzi wierzy, iż otwarcie parasola w pomieszczeniu może przysporzyć pecha. Szczęście zaś potrafi przynieść rozlanie winka. Chociaż winno być raczej odwrotnie.
Niech nikogo nie zaskoczy język gestów u Włochów. Znaki te towarzyszą każdemu Makaroniarzowi podczas dyskusji. Nawet istnieje szczególny zbiór gestów, który przedstawia co znaczy konkretny gest.
Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/340-wlochy-ciekawostki
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi