< > wszystkie blogi

Blog bez podróżniczej nazwy

Potwornie absurdalne historie podróżnicze

Chiny ciekawostki

6 April 2018
Chiny toż niezwykły świat. Dowolnego roku zbiera do jeszcze większą ilość turystów. Zaznajom nowe wcześniej nowinki o owym właśnie imperium.
W trakcie tworzenia jadła czy toż w apartamentu, lub kawiarni mięso nie jest okradane tkanek, lub kości. Jego uprawa dzieje się dopiero na talerzu, a właściwie w jamie ustnej pochłaniającego. Owy, kiedy wyczuje dowolną kosteczkę, wybiera ją z ust oraz odkłada na stolik. Bynajmniej na talerz, ponieważ z jakiego sensu?

Nie od dziś wiadomo, że Chińczycy chrupią pieski. Nie jest jednak zasadą, iż można go uzyskać na jakimkolwiek rogu - w autentyczności jadłodajni serwujących danie z pieska jest mało. W tym świecie je się racjonalnie cokolwiek - koty, tasiemce, tygrysy, tymczasem nie małpy. Czemu? Wedle Chińczyków są one zbyt bliskie do ludzi.

Jajca prawiczków to dobry przysmak (według Chińczyków naturalnie) i historyczna potrawa w miasteczku Dongyang. Jak to się sprawia? To proste. Należy nagromadzić mocz od chłopców poniżej 10 roku życia, zaś potem zaparzyć w nich jajka. Tak zrobione jajko wolno nabywać za 1,5 yuana. W starożytnych periodach mieszkańcy rzeczonego osiedla przewidywali, że jajca potrafią zredukować temperaturę ciała, usprawnić obieg krwi oraz generalnie ożywić ciało.

Wszyscy wiemy zastosowanie okienkiem McDrive - podbiegamy motocyklem, zamawiamy wyżywienie i opuszczamy do budynku, iżby spożyć jadalnego burgera. Ale nie w Chinach. Tu część osób składająca zamówienia w okienku McDonald, po uzyskaniu posiłku udają się do środka restauracji, żeby go spożyć. Jasne, prawda?

Chorągiew Chin w układzie czworoboku składa się z pięciu gwiazdeczek położonych w lewym wzniosłym rogu na czerwonym polu. Rubinowa barwa sprowadza się do rewolucji, lecz ma również nawiązywać do klasycznego zastosowania owego odcienia poprzez Chińczyków oraz symboliki dynastii Han. Pięć pięcioramiennych gwiazdek w złotym tonie, ma odnosić się do tradycji znaczenia owej cyfry w tym terenie. Jedna z gwiazdek jest ważniejsza, kolejne cztery obejmują ją. Mają one reprezentować koherencję warstw obywatelskich narodu mandaryńskiego - inteligencji, rolników, mundurowych i drobnej burżuazji z stanowiskami rewolucyjnymi. Flaga została ustalona wraz z utworzeniem Chińskiej Republiki Ludowej - 1 października 1949 roku.

Więcej ciekawostek dostępnych pod adresem http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/434-chiny-ciekawostki
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi