< > wszystkie blogi

Blog bez podróżniczej nazwy

Potwornie absurdalne historie podróżnicze

Ciekawostki o Księżycu

30 May 2018
Księżyc atrakcje – faktycznie patrzymy na niego systematycznie, chyba iż zostaje osłonięty poprzez chmury. Zbadaj jakie skrywa tajemnice i poznaj skryte dotąd ciekawostki o Srebrnym Globie, które z gwarancją Ciebie zdziwią.
Całkiem daleko i coraz dalej

Rodzimą planetę z Księżycem rozróżnia 384 400 kilometrów. Co więcej, dystans tenże z dnia na dzień się zwiększa. Każdego roku Srebrny Glob odsuwa się od Planety o 3,8 cm, co wiąże się z wydłużeniem ziemskiej dnia o dwie tysięczne minuty… na sto latek. Ciekawostką może być fakt, że nasze paznokcie wschodzą z taką samą prędkością.

Główny pokarm

Neil Armstrong i Buzz Aldrin wyrządzili dużo fundamentalnych rzeczy na Srebrnym Globie. Podstawowym pokarmem jaki postanowili się pochłonąć były hot-dogi.

Banknoty wywalone w bagno

Gdy rząd Stanów Zjednoczonych okrzyknął społeczeństwu swoje cel podboju kosmosu, nie wszyscy podjęli go z uśmiechem. Mnóstwo pań utrzymywało, że toż jedynie tracenie kapitału i nie sprzyjała pomysłu kosmicznej wycieczce.

To było dawno temu

Miniony człowiek godnie kroczył po Księżycu 46 latek temuż. Ostatnia misja będąca na planie spowodowanie do lądowania na tej ziemskiej satelicie miała miejsce w 1972 roku. Astronauci z planu Apollo 17 byli na Księżycu niedoścignione 22 godzinki.

Akademicy wykazali, iż…

… przyjemniej śpimy, gdy księżyc istnieje w nowiu. Własny wypoczynek jest brzydszy podczas pełni.

Potrzebujemy podkreślić własną egzystencję

Swoją egzystencję w niezwykłym, nieznanym wcześniej miejscu najłatwiej oznakować wbijając flagę. Tak robią górale po osiągnięciu trudnego do zdobycia szczytu. I tak także zrobili kosmonauci przed startem z Srebrnego Globu. Razem nasadzono w jego pokrywę sześć flag, a do obecnie wystaje pięć z nich. Podczas odlotu statku z misji Apollo 11 flaga się przewróciła.

A jeśliby tak sponiewierać Księżyc?

Stany Zjednoczone poważnie badały taką propozycję. Pomysł zrodził się w trakcie Zimnej Wojny, jak to ZSRR i Stany Zjednoczone pragnęły zaprezentować swój potencjał wojenny. Jedną z poruszanych dróg było strącenie bomby nuklearnej na Księżyc.

I kiedy pełnia…

… Norwegowie nie mogą jeść surowego boczku, jest to legislacyjnie karalne.

Ile to wszystko kosztowało?

Posłanie mieszkańca na Księżyc kosztowało Amerykanów 100 miliardów dolarów. Taką samą sumę przekazały Stany Zjednoczone na szukania Osamy Bin Ladena.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi