< > wszystkie blogi

studiokosmetyki's absurdlog

Potwornie kosmetyczny blog

Oczyszczanie skóry twarzy.

26 November 2016
Każda z nas chciałaby jak najdłużej zachować młodość i promienny wygląd.Jest to naturalne dążenie do bycia ciągle młodą i atrakcyjną osobą.

oczyszczanie twarzy Kielce Pierwsze drobne zmarszczki pojawiają się często u osób po 25 roku życia. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że aby skóra była jak najdłużej młoda potrzebuję częstego oczyszczania. W zależności od rodzaju i potrzeb, oczyszczanie jak i sposób w jaki wykonujemy mogą być bardzo różne.
Jednym ze sposobów oczyszczania twarzy, który jest bardzo skuteczny pozwala eliminować różne niedoskonałości skóry takie jak przebarwienia trądzik, drobne zmarszczki oraz bruzdy jest peeling z użyciem kwasów. Peeling kwasami polega na nałożeniu na skórę warstwy pilingującej . Rodzaj oraz stężenie nakładanego peelingu dobiera osoba wykonująca zabieg. Dzięki takiemu oczyszczaniu zostaje usunięta warstwa rogowa naskórka co ułatwia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry oraz pobudza skórę do pracy. Oczyszczanie skóry kwasami można wykonywać w każdym wieku. Oczywiście wykluczając osoby bardzo młode i dzieci. Niektóre kwasy można nakładać na skórę przez cały rok gdyż nie powodują reakcja na słońce. Jest to np. kwas migdałowy i azelainowy (mieszanka kwasu glikolowego i migdałowego)
Serię oczyszczania twarzy za pomocą kwasów najlepiej wykonywać jest jesienią bądź wczesną wiosną. Wtedy to z uwagi na to, że nie jesteśmy poddawani nadmiernemu działaniu promieni słonecznych nie ma ryzyka powstania przebarwień przy użyciu mocniejszego stężenia kwasów. Świetne efekty w terapii antystarzeniowej, walki z przebarwieniami oraz trądziku (nie ropowiczym) przynosi także połączenie dwóch zabiegów jakimi są : mikrodermabrazja oraz eksfoliacja kwasami. Najpierw zostaje wykonana mikrodermabrazja która polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Następnie osoba wykonująca zabieg nakłada peeling z kwasami. Peeling jest w stanie wniknąć znacznie głębiej dzięki temu że warstwa ochronna naskórka została wcześniej usunięta. Należy zaznaczyć, że tylko cała seria zabiegów przyniesie zamierzony efekt odnowy skóry. Tak, jak potrzebujemy czasu żeby schudnąć, tak też skóra potrzebuje czasu aby się zregenerować i odnowić. Polecana seria zabiegów oczyszczania twarzy to 5-8 . Odstępy pomiędzy zabiegami uzależnione są od rodzaju peelingu oraz stężenia. Więcej wiadomości znajdziecie poniżej: oczyszczanie twarzy Kielce

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Cellulit, odchudzanie, jędrna skóra, młody wygląd, brak zmarszczek - to tematy, które poruszamy na naszym blogu. Zapraszamy do czytania i komentowania.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu studiokosmetyki
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi