Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Fotoamatorzy
Klub otwarty
by netis


Założony: 2009-09-25 15:20:08
Ostatnia aktywność: 2022-02-10 13:15:34
Postów na forum: 109
132 członków
Oglądany: 14400x

Zapytanie techniczne - konwerter

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
netis - Superbojownik · przed dinozaurami
Czy ktoś z Was używa lub używał konwertera szerokokątnego nakręcanego na standardowy obiektyw w lustrzance ?
Np takiego:
http://allegro.pl/item891017294_raynox_hd_6600_pro_58mm_szerokokatny_promocja.html

Ciekawi mnie jak będą wyglądały fotki i czy na prawdę warto wydać od 200 do 500 PLN za takie szkieuko ?

Mile widziane komentarze do takiego sprzętu
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
netis - Superbojownik · przed dinozaurami
No więc zakupiłem sobie takie szkieuko ale ... mój obiektyw, pomimo że Kitowy 14-45 nie chce działać z takowym szkieukiem ... ponieważ nakręcenie go na obiektyw nie daje mi nic... Pomimo że sprzedawca zaznaczał że taki konwerter pasuje właśnie do obiektywu 14-45 to różnica żadna. Jak dam 14mm to widzę czarne rogi na fotkach.
Z moich obserwacji wywnioskowałem, że nadaje się to dopiero do obiektywu 18-55mm o średnicy 58mm.

Tak więc nie opłaca się kupować na allegro bez sprawdzenia.
Jeśli ktoś posiada taki obiektyw (18-55) o gwincie 58mm to chętnie go się pozbędę za przyzwoitą cenę - zrobiłem nim nie więcej niż 10 fotek i nie jest w ogóle zniszczony. Może komuś się bardziej przyda.

Podsumowanie:
Co dobry obiektyw (nawet Kitowy) to obiektyw ... jest jeszcze Raynox ale niestety jest to za drogie i przy obiektywach 14mm żaden konwerter się nie nadaje



PS. A chciałem sobie popstrykać takie fajne półokrągłe foteczki - cała koncepcja poszła się paść.

PS2. Info o szkiełku na cześku, cena też

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.