Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Kielce i okolice
Klub otwarty
by ziolopex


Założony: 2009-10-19 16:15:35
Ostatnia aktywność: 2018-01-21 23:26:35
Postów na forum: 10
57 członków
Oglądany: 4346x

Kielce - nonsenopedia

Martin_W
Martin_W - Bojownik · przed dinozaurami
Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego i siedziba powiatu kieleckiego. Miasto wielkiej dziechty, niebezpiecznych scyzoryków i blokerso-raperów. Kielce liczą 280 tys. mieszkańców, z czego lwią część stanowią studenci. Nazjeżdżało się tego blisko 60 tys. Liroy i Stefan Żeromski należą do lokalnych bohaterów. Pierwszy to idol młodzieży i postrach dorosłych. Drugi na odwrót. Niedaleko miasta znajduje się bardzo popularny klub - Sokół Rykoszyn. Hymnem Kielc jest słynna piosenka "Bogini Sexu".

Klimat

Znane są powiedzenia: "Piździ jak w kieleckiem", czy "Wieje jak na kieleckim dworcu". Biorą się one z tego, iż Kielce szczycą się występowaniem ponad 30 rodzajów różnych wiatrów i wiaterków, które nie jednego już przeleciały. Najbardziej znane to wiatr od morza, Morrowind, Stormwind, Wind of Changes, Boski Wiatr(zwany potocznie 'Kamikaze') i IceWind. Ostatnio zauważono nawet wiatr odnowy i wiatr postępu.

Atrakcje

* Rozbite UFO stacjonuje niedaleko dworca kolejowego i służy za dworzec autobusowy. Autochtoni wykorzystują je, jako fight clubu lub pisuar,
* Kadzielnia, z naturalnym amfiteatrem i licznymi jaskiniami dokładnie zasranymi i upstrzonymi tłuczonym szkłem przez turystów,
* Wydeptana przez tubylców ul. Sienkiewicza, czyli popularna "sienkiewka", prowadząca od dworca PKP do KCK (Kieleckie Centrum Kultury) w dzień robi za reprezentacyjną ulicę miasta. Ale spróbuj po zmroku zabłądzić w podwórkach schowanych za bramami kamienic, a możesz się już nigdy więcej nie odnaleźć (nie wspominając już o jakże łatwym wpierdolu),
* Piękny, śliczny, zajebiście zajebisty, cudowny, po prostu cud architektury - kozacki stadion Korony Kielce,
* Nieistniejąca szkoła muzyczna jest pozostałością po Gimnazjum nr 3. Mimo wspomnianego nieistnienia, w nocy słychać dzieci grające na fortepianie melodie Ludwiga van Beethovena,
* Klubo-kawiarnia Oetker, zwana Cztery Pory Roku - kiedykolwiek byś nie przyszedł, zawsze wszystkie stoliki będą zajęte przez emerytowane babcie, potocznie zwane "geriatrią".
* Plac Artystów na "Sienkiewce" - ulubione miejsce emo i skejtów. Czasem można spotkać Rumunów bardzo zainteresowanych twoim telefonem, rowerem lub twarzą kolegi,
* Bazar na ul.Tarnowskiej - największe centrum handlowo-usługowe pod chmurką w całej wschodnio-południowo-zachodniej Polsce. Można tu spotkać handlujących lub szpanujących nowym telefonem Rumunów lub Rusków. Najlepszą pamiątką z tego nowoczesnego pasażu jest karton porannych bananów. Odpusty zazwyczaj odbywają się we wtorki i w piątki,
* Skejt park przy Silnicy - służy spotkaniom miejscowej patologii. Z deskorolką ma raczej mało wspólnego. Główną atrakcją jest uciekanie przed latającymi butelkami, rzucanymi przez różne, przesiadujące tam grupy społeczne.
* Galeria Echo - Największy pasaż handlowy w całej stolicy województwa. Jest to również w pewnym sensie "świątynia" chamów którzy spędzają tam każdą wolną chwile. Na parkingu rzadkością jest spotkać samochód o rejestracji zaczynającej się "TK".
* Park - Jeden z rezerwatów kieleckiej przyrody, znany też jako "strefa zrzutu" z powodu dużej ilości przeróżnego ptactwa srającego - urozmaicony o umieszczone w centralnej części klatki z ptakami, których piski mogą doprowadzić nie jednego do szału.
* Muszla w parku - kiedyś miejsce spotkań młodego zbuntowanego pokolenia winopijów, jednak z biegiem czasu i coraz częstszymi patrolami policji i straży miejskiej zmienia się troszkę lista bywalców na starych dziadków, którzy nie mają co robić i małoletnich gniewnych tego świata (głównie Emo).
* Ścieżka rowerowa - położona starannie pod kątem 90 stopni, co skutecznie uniemożliwia przejechanie jej czymkolwiek, raz uświadczymy zjazdu w dół, ale projektanci szybko naprawili swój błąd, i postanowili utrudnić posiadaczom kół bez opon ukończenie tego wyzwania w całości(mianowicie odcinek wyłożony jest kostką - jeśli chcesz stracić kółka od rolek to zapraszamy)
* Skatepark - haha, chciałbyś, chyba ze masz na myśli ten kawałeczek betonu z dwoma poręczami które wyglądaja jakby były wyrwane ze schodów i jedną rampą.

Komunikacja miejska

* Chociaż kibice Korony Kielce śpiewają "Na dworze jest mrok, w tramwaju jest tłok...", to w Kielcach nie spotkamy tłoków w tramwajach, co więcej nie spotkamy tam też tramwajów, ale są podobno jakieś autobusy.

Części

Z powodu nieusystematyzowanego podziału administracyjnego, Kielce oprócz osiedli dzielą się też na „części” tudzież „kawałki”.

* Malików - Dziura, gdzie kot chujem mleko pije, a nocą świnie chrząkają, jak żaby nad stawem.
* Dąbrowa - miejsce zamieszkania elity intelektualnej i finansowej oraz wszystkich większych złodziejów. Znajduje się tu stadion piłkarski najstarszego klubu w tym rejonie - Orląt oraz fantastyczny sklep przy ulicy Witosa, wktórym zaopatrzysz się we wszelkie alkohole. Pamiętaj! Nie zapuszczaj się tu po zmroku, bo potrfel nie będzie jedyną rzeczą, którą utracisz.
* Dyminy - część miasta przyłączona do Kielc dość niedawno. Centrum okolicy to, powstała parę lat temu, stacja paliw z minimarketem "Rolmet" zwana potocznie "Rolo". Takie usługowo-rozrywkowe centrum. Głównymi klientami są mieszkańcy Dymin. Osiedle często odwiedzają turyści z Sukowa, Morawicy, Nowin i okolic, w poszukiwaniu dobrej zabawy i guza. W Dyminach na tzw. "dołku" rozwinęła się choroba zwana bułgarką.
* Piekoszowska - Dziura zabita dechami, gdzie psy szczekają dupami.
* Ostra Górka - kieleckie Beverly Hills, nazwane kiedyś tak przez reportera TV w związku z dużą produkcją marychy....

Atrakcje:

- Róg Andersa i Poligonowej - niegdyś azyl z ławeczką do picia różnych trunków niewiadomego pochodzenia przez "młodzież" - Świetnie wyposażony supermarket razem z kasynem, gdzie można kupić, zagrać i stracić (czasami wygrać by zainwestowac w napoj wysokoprocentowy) - Ulica Monte Cassino i boczne ulice mają bardzo dobrą powierzchnię do testowania zawieszenia samochodów lub uprawiania sportu extermalnego (CROSS)
Osiedla Kielc[ Pokaż ]

Baranówek • Białogon • Czarnów • Folwark • Jagiellońskie • Kochanowskiego • KSM • Na Stoku • Pod Karczówką • Polibuda (miasteczko studenckie) • Sady • Słoneczne Wzgórze • Szydłówek • Ślichowice • Świętokrzyskie • Uroczysko • Zalesie • Związkowiec

Subkultury

* Blokersi - menele przesiadujący na klatkach lub schodach bloków, pijąc wina. Bardzo lubiani przez młodzież... Ich mundurem jest ortalion.
* Domersi - blokersi z domków.
* Wioskersi - blokersi ze wsi.
* Chuligani, wandale, bandziory - Grupa niewyrafinowanych gangsterów, napadających staruszki na ulicy i obrabowujących sklepy monopolowe z cukierków. To z nich miasto słynie najbardziej.
* Menele - jedna z najliczniejszych grup grasujących w Kielcach. Ich atrybutami są: czujny wzrok, twarz najczęściej o odcieniu zgniłej truskawki, oraz jabol w dłoni, lub ewentualnie za pazuchą. Imprezują do późna, śpiewając hity Krzysztofa Krawczyka i Mandaryny. Obowiązkowo pod gołym niebem, a jeszcze lepiej pod oknami sąsiadów.
* Skejci - Zapierdalają na deskach. Często to stare sztachety ze swoich płotów ,ale co tam... Liczy sie przecież szpan.
* Emo - niekumate zgredy spod sklepu. Od rana do wieczora napawają się smakiem hardcorowych napojów, takich jak Piccolo, czy Karotka. Często oblewają się nimi, by pozorować krwawienie i śmierć. Łatwo ich rozpoznać po wyrazistym, ciemnym makijażu i równie kolorowym ubraniu.
* Metale - to ci, którzy mają kawałek metalu w mózgu, przez co myślą narządami płciowymi. Wyznają szatana i składają mu cześć, poprzez szatańskie pieśni, takie jak "Ave Maria" Davida Bisbala.
* Koroniarze - grupa przestępcza upoważniona do rozwalania głów kibicom przeciwnej drużyny. Łatwo rozpoznawalni poprzez żółto-czerwone szaliki, łysinę na głowie oraz bejsbole w spodniach. Mają licznych przyjaciół, głównie w Radomiu i Ostrowcu, a także w Krowodrzańskiej części Krakowa.
* Bikerzy* - Szukają wrażeń waląc łbami w drzewa bez kasków lub sprawdzając twardość betonu. W Kielcach ich pełno i śmigają na swoich okropnych maszynach za 5-10 tys. zl. Łatwo ich znaleźć na Placu Artystów, Kadzielni oraz Telegrafie i osiedlową Biedronką, czasem pojawiają się tez na stadionie. Podróżują w grupach (5 do 10 os.). W większości są to osoby poniżej 18 roku życia.
* Dilerzy - zajmują się handlem pluszowymi misiami, samochodzikami i klockami lego.
* Mohery - starszyzna. Kobiety w podeszłym wieku, które wierzą w trzy osoby Boskie: Boga Ojca, Ojca Założyciela i Radio Maryja. Noszą moherowe berety i laski. Mają wpływowych przyjaciół w osiedlowych spółdzielniach mieszkaniowych. Na jeden wniosek telefoniczny usunięte zostają wszystkie ławki z osiedla, gdzie dzień wcześniej ktoś bezczelnie spożywał piwo. Są głównym konstruktorem wszystkich kościołów. Najbardziej znany moher to Teresa, nazywana Św. Teresą od Ławek (przestroga dla pijących na ławkach).
* Piękne Dzieci Słońca* - wyczyszczone, wypachnione, wychuchane i wydmuchane przez swoich rodziców. Brzydzą się witaniem z innymi dziećmi, a kiedy już muszą to zrobić wkładają lateksowe rękawiczki. Chodzą TYLKO w oryginalnych ciuchach.
* Lalki barbie* - najłatwiej rozpoznać je po charakterystycznym chichocie, różowym wdzianku i oczojebnych, blond włosach. Chodzą tylko w podróbkach oryginalnych ciuchów. Ich ambicją jest malowanie własnej gęby. Jeżeli jesteś brzydki, masz pryszcze, jak rzut satelitarny na Himalaje, jedyną szansą u Lalki Barbie jest posiadanie bryki (nie starszej niż 3 lata), najlepiej sportowej. Więc pokrótce: jesteś brzydki, nie masz oka i kilku palców, pryszczami mógłbyś obrabiać stal, ale posiadasz Mercedesa S Coupe z 2005 roku - robisz z Barbie co tylko chcesz, bylebyś przewiózł jej dupę wzdłuż ulicy prowadzącej do Zamkowej.
* Bałagany* - ich znakiem rozpoznawczym jest smród taniego wina ciągnący się za nimi od samej "Muszli" (głównej atrakcji kieleckiego parku). Ludzie bardzo specyficzni, bowiem jedynymi tematami, na które można z nimi pokonwersować są zawleczki od piwa i motyw gdzie dzisiaj mogę sobie je wpiąć. Wyróżnia ich specyficzny taniec zwany "pogo".
* Techno żele - kolesie nieruszający się z domu bez pokaźnej warstwy żelu na głowie, oraz spodni obciskających i uwydatniających to co dla nich najważniejsze, a czego tak naprawdę nie mają. Ich życiowy cel to wyrywanie lachonów. Nazwa tego gatunku sugeruje, że uwielbiają bit siekanego mięsa, rąbanego drewna, pukania w blachę lub innego typu ambitną muzykę.

* Reszta - pozornie 'normalna' część społeczeństwa kieleckiego. Stanowi zdecydowaną mniejszość.
* Stadka żuli - Grupa miłośników taniego wina ( tych droższych od 2,50zł do 5zł) przemieszczająca się najczęsciej w grupach (tzw. ,,stadka"). Typowe ,,stadko" liczy od 5 do 10 osobników róznej płci. Miejsce najczęstszego występowania Politechnika nieopodal stacji paliw Jet. Gatunek objęty ochroną prawną (panowie w niebieskich mundurach opiekują się nimi jak własnymi dziećmi) Gatunek na wymarciu.
* Przystankersi - najczęściej grupka liczy ok 3-7 osób przebywających na przystankach autobusowych uniemożliwiając tym samym moherowym babciom wysiadania z dyliżansów.
* Mundokersi - ludzie którzy zapomnieli ze maja własny dom i śpią w kieleckim pubie NUDNO CAFE.
* Scene - mniej znana grupa młodzieży szukająca sławy w internecie.

Ciekawostki

* Z dawien dawna, istnieje tak zwana "nić przyjaźni" między Kielcami i Radomiem.
* Prawidłowa nazwa Kielc to Kielece. Została ona zmieniona przez błędny zapis jakiś czas temu.
* W Kielcach urodziło się wielu ludzi.
* W Kielcach jest ładny stadion i drużyna.
* Kielce są większe od Warszawy, ale warszawiacy oszukują w statystykach.
* Wszyscy, ale to wszyscy mieszkańcy Kielc noszą białe skarpetki, mokasyny i scyzoryki (najczęściej Victorinox) w kieszeniach.
* Najstarszy zapis nazywający mieszkańców Kielc scyzorykami pochodzi z 1911r.
* Przez Kielce nie przepływa Wisła, Odra, ani żadna inna rzeka, miasto jest kompletnie pozbawoine wody.Przez Kielce pełznie Silnica.
* W Kielcach odbył się pierwszy strajk Stoczni Gdańskiej.
* Firma scyzoryków Victorinox wykupiła miasto Kielce i w przyszłości zamierza zrobić z niego jedną wielką, ogromną, wszechpotężnie zajebiście monumentalną halę produkcyjną małych wielofunkcyjnych noży, a z mieszkańców miasta zamierza zrobić niewolników do fabryki.
* W Kielcach, na Czarnowie, powstało drugie China-Town (Nigga-Town?)
* Chodzenie po parku bez parasola grozi... ekhm... no wiecie...
* W Kielcach znajduje się siec sklepów "Groszek" gdzie co biedniejsi warszawiacy przyjeżdzają na weekend sobie dorobić.(magazynierzy)
* Ponoć podczas powrotu do stolicy Ci sami warszawiacy spuszczają wpierdol okoliczym dresom co jest tylko biedną historią poprawiającą ich mniemanie o sobie.
* Bocianek osiedle na którym spełnią twoje marzenie, o ile jest nim pragnienie bycia okradzionym przez najlepszego przyjaciela. (o ile tacy istnieją)
* Dzielni kieleccy archeolodzy odnieśli pełen sukces w pracach mających na celu odnalezienie Starego Ratusza z XVI wieku, znajdując cenną monetę 1ZŁ z roku 1973.
* w Kielcach znajduje się największy na świecie słoik z majonezem.
* Plac Artystów (zwany również Placem Autystów bądź Płaczem Artystów) ma niewiele wspólnego ze sztuką. Jest to przede wszystkim miejsce spotkań gorących 14-nastek, próbujących wyrwać 15-nasto letnich skejtów.

źródło : http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Kielce
ziolopex
ziolopex - Superbojownik | GG: 1040025 · przed dinozaurami
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
ania91 - bojownik · przed dinozaurami
Pl. Artystów u mnie funkcjonuje jako Plac Hauturystów
Kieppa
Kieppa - bojownik · 8 lat temu
fragment
* Mundokersi - ludzie którzy zapomnieli ze maja własny dom i śpią w kieleckim pubie NUDNO CAFE.
trzeba by zaktualizować

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.