Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Klub Budowlańców im. Lansky-ego
Klub otwarty
by bartmo


Założony: 2011-03-30 22:04:05
Ostatnia aktywność: 2021-09-23 08:19:43
Postów na forum: 185
46 członków
Oglądany: 8486x

Kosztorys budowlany Norma Pro

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · przed dinozaurami
Zerkałem to parę razy i jestem pełen szacunku i podziwu, bo widzę fachowców. Fajni jesteście.
Posłodziłem, a teraz do rzeczy:
Z budowlanką profesjonalną niewiele mam wspólnego, amatorsko trochę. Od cegielni i malowania klatek schodowych w blokach, do instalacji elektrycznych i sieci komputerowych. Od małego pirdka pracuję i trochę różnego doświadczenia mam.
No i mam okazję wziąć udział w szkoleniu(darmowym) w zakresie wymienionym w temacie. Trochę dojazdów i samego szkolenia ok. 80 godzin. Lubię się uczyć nowych rzeczy, ale pytanie, czy mi się to czegokolwiek kiedykolwiek przyda, jeśli nigdy nie będę budowlańcem?
Trochę mnie to ciekawi, bo ja ciekawski jestem, ale czy warto poświęcać czas i kasę?

bartmo
bartmo - Superbojownik | GG: 10454252 · przed dinozaurami
Jak nie chcesz być budowlańcem ani mieć cokolwiek wspólnego z budową, przygotowywaniem budowy od strony papierowej, przygotowywaniem ofert na roboty, to nie warto.
silber
silber - Superbojownik | Skype: epykS · przed dinozaurami
Jeśli pracujesz w firmie która startuje w przetargach na roboty budowlane to może się przydać. Tak samo w działach przygotowania produkcji w firmach budowlanych, jako inspektor nadzoru, jako inspektor w np. spółdzielni mieszkaniowej. Wszędzie się przydaje, zastanów się tylko czy warto na kurs czy lepiej samemu się pouczyć - wystarczy poczytać coś mądrego i kasy się zaoszczędzi - chyba, że łuni z łuni za to płaco
Aha w trzecim i czwartym wariancie potrzebna uprawnienia budowlane - trzeba skończyć budownictwo, odbyć staże i zapłacić haracz izbie budownictwa.

A i jest jeszcze zapotrzebowanie na kosztorysantów-obmiarowców.
Jeśli masz czas i chęci to idź na to.
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Przyda się.
Norma Pro ma również rozdziały dotyczące prac elektrycznych, więc całkiem możliwe, że ją wykorzystasz zawodowo.
silber
silber - Superbojownik | Skype: epykS · przed dinozaurami
Pod warunkiem, że są aktualne katalogi bo te z lat 80 to o kant :kaflowego dupy można roztrzaść.
Jak wersja "robocza" (lic 37337) to można zapomnieć.
Aktualizowana wersja kosztuje około 3000 zł, plus potem rocznie do tysiaka za aktualizacje.
Ale program a właściwie system jest na prawdę niezły i wart tej ceny.
Jeszcze tylko z 500 h praktyki, kilka tysięcy obmiarów i można poszaleć
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
vorador - Superbojownik | GG: ZUO! · przed dinozaurami
Dobry kosztorysant nie liczy tylko się pyta: ile ma wyjść? ;)
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
O właśnie ;)

Jak mi powiedział znajomy "dobry kosztorysant potrafi osiągnąć każdą cenę"

I za robotę robotę dodatkową wartą 45 000 zł zrobił kosztorys na 200 000.

Zamawiającemu udało się obciąć z tego tylko połowę ;)
silber
silber - Superbojownik | Skype: epykS · przed dinozaurami
ale to Norma
Pro
pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · przed dinozaurami
Się samo wyjaśniło. W międzyczasie, ad hoc, robotę zmieniłem. Będę się z czego innego szkolił.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.