Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Monstercraft
Klub otwarty
by Sq_Str8


Założony: 2011-08-02 20:40:05
Ostatnia aktywność: 2018-06-14 13:06:17
Postów na forum: 936
97 członków
Oglądany: 27221x

Tekkit Mapa

m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
A więc postanowiliśmy wygenerować nową mapę na tekkicie stara została doszczętnie przekopana. Pytanie do osób które grają czy pasuje takie rozwiązanie ? Prócz tego chcemy rozpocząć wspólną grę tzn wspólny magazyn wspólne budynki itp.
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
Jak dla mnie ok. Co prawda trochę posiedziałem na tej mapie, ale było to bardziej celem zapoznania się z MOD'ami.

Co do wspólnego magazynu, to nie jestem do tego całkowicie przekonany (bo zawsze znajdą się tacy, co będą tylko dawać i tacy co będą tylko brać) ale jak większość będzie za, to się dostosuję.
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Nikt przecież nie zabrania mieć własnego mniejszego (osobistego) magazynku.

Kiedy będzie nowa mapka?
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
No właśnie. Kiedy mapa?
I czy będą potrzebne jakieś MOD-y?
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-29 18:01:45
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Tekkit bedzie potrzebny a co do mapy pisać do Glebura on tym rządzi
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
Cześć

O, właśnie chciałem o tym pisać, dzięki m3ridan że mnie wyręczyłeś.

Maniek właśnie też o to trochę chodzi, żeby się dzielić surowcami i wspólnymi siłami dojść do jakiegoś celu, bo jak narazie to każdy sobie rzepkę skrobał. I nic konkretnego nie wybudował.
A wiadomo każdy jest lepszy w czym innym i dlatego wspólnie możemy osiągnąć więcej.

Chodzi też o wątek "boga", chcemy wyłączyć na 100% collectory energii z nikąd. Gdzie nie trzeba się o nic starać tylko siedzieć i czekać aż się diamenty zrobią.

Mody żadne nie będą potrzebne, wciąż będzie tekkit tylko trochę zmodyfikowany. (bez "alchemy bags" oraz bez "collectorow")




Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
Ok panie i panowie.

Nowy świat poszedł, patrzcie i oceniajcie, jak brzydki to sie nowy wygeneruje
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
OK, teraz się nie mogę doczekać, aż się doczłapie do domu, żeby obczaić nową planszę i zająć sobie jakąś miejscówkę

A co do wspólnej skrzynki, to chyba zrobię tak, jak sugeruje Sq - ok, będę się dokładać ( i oczywiście brać udział we wspólnych projektach), ale swój osobisty magazyn też sobie zrobię.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-30 11:05:07
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
Hmm... co do zajmowania miejscówki, myśleliśmy raczej o wspólnym domu/zamku/schronieniu.

Można by na przykład zrobić sobie osobne pokoje ?
Albo zbudować wspólną wioskę i każdy ma własną chatkę w tej wiosce ?

I nie chodzi tutaj o wspólną skrzynkę czy magazyn...
Chodzi raczej o wspólny projekt, wspólne pomysły, taka próba kooperacji.

Dawajcie pomysły, jak to urozmaicić, burza mózgu
Wymyśliłem początek fabuły, zapraszam do chatki koło spawnu ;)
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
ok ja będę wieczorkiem wiecie, woda ciepełko te sprawy Ja się mogę budować z Gleburem ja tam jestem samotnikiem ale watahe tez lubię zrobić :P
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
m3ridan fajnie
Mam jeszcze pomysł, żeby właśnie było ciekawiej, coś poza samym budowaniem, uroiła mi się w głowie pewna fabuła.
Wkrótce jak wrócę z roboty postaram się zrobić krótki filmik o tym co się wydarzyło, jak się tam znaleźliśmy, co trzeba zrobić itd itp.

Mam nadzieję że wam się spodoba jak będzie gotowy ;)

Do zrobienia filmiku potrzebowałbym chętnych aby zbudować 2 samoloty, jeden cały, oraz szczątki, (szczątki najlepiej zbudować obok spawnu), cały samolot gdzieś nad chmurami, taki żeby można było do niego wejść, i nakręcić katastrofe ;)
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
he he dobre ja tez mam fabule... oczywiście zgłaszam się jako chętny do budowy
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-30 12:28:10
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
ok, jak dla mnie brzmi super

Tylko, myślę, czy nie przenieść fabuły bardziej w czasy średniowiecza, ewentualnie era pary (bądź steampunk). Tak by się bardziej komponowało z klimatem Minecrafta.

Edit: Może by nawet zrobić jakiś większy projekt? Coś w stylu fabularnych odcinków, jakie nakręcił JJayJoker ?
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-30 13:07:47
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
spoko,
Maniek właśnie o to chodzi, mi się uroiło mniej więcej tak:
Leci samolot (kręcone w środku) zz Polski do RPA przez afryke.
W samolocie my (naukowcy, inzynierowie, graficy, programisci itd.)
lecimy na konferencje NASA aby obgadać jakiś tam projekt związany ze stacją kosmiczną. (to by wyjaśniło dalszy projekt)
No ale nagle na skrzydle pojawia się jakieś dziwne zielone stworzenie ze smutna kwadratową twarzą.
W kabinie pilotów rozlega się alarm, zapalaja sie światełka, pilot informuje zeby zapiąć pasy i przygotować się do awaryjnego lądowania.
Samolot się rozbija w dzungli, wszyscy myślą że to gdzieś na zwrotniku, ale jak się pozniej okaze pojawiają się jakieś dziwne stworzenia (creepy, zombie, szkielety).(mozna by to wyjasnic np burza, która otworzyla portal do innego wymiaru czy cos w tym stylu)

I to byłby taki trailer, nakrecic, dograc muzyke, odglosy, dialogi i na YT

Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
No i co sie bedzie potem dzialo na tym dziwnym swiecie to mozecie wymyslać
np kazdy wymysli (jak chce oczywiscie ) jakis scenariusz i bedziemy rozne przygody do tego dogrywac

Ogolnie np glownym celem jakby sie okazalo, trzeba by zrobic Statek kosmiczny i portal jakis zeby uciec z tej planety.
Ale to będzie dluga droga i w cholere przygod po drodze moglibysmy roznistych zrobic, kto ma wyobraznie i ochote niech pisze scenariusze
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
No i faktycznie, moglibysmy jak Maniek mowi po jakims czasie dojsc do wniosku, ze musimy sie bronic i np trzeba bedzie sredniowieczny mur zbudowac czy cos.

Zalogowalem sie i widze ze Ned juz tez ma pomysly

Super, moze cos fajnego z tego wyjdzie. : )
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
Ja jednak jestem za koncepcją średniowiecza bądź krainy magii i miecza od początku (jako, że współczesność jest dla mnie trochę nudna )
Ale można by połączyć oba pomysły:

Lecimy samolotem, i wpadamy w burzę. Burza powoduje jakieś dziwne anomalie i rozbijamy się w dżungli. Na początku nie możemy ustalić grze jesteśmy, bo lecieliśmy z Europy do Stanów, więc po drodze nie powinno żadnej dżungli być.
Sytuacja robi się na prawdę dziwna, kiedy zaczynają nas atakować zombie. Wszystko wskazuje na to, że nie jesteśmy już w żadnym miejscu znanym dotąd człowiekowi...
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-30 18:11:20
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
Mam takie 2 pytania poniekąd ze sobą powiązane:
Czy serwer wymaga premium user?
Czy można sobie jakoś zmienić swój nick ?
W normalnym Minecrafcie jest tak, że zcrackowana wersja ma przy okazji możliwość zmiany nicku. Czy istnieje coś takiego dla tekita ?
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
O zgrozo dwa creepery przywitały mnie w MC na naszej tekkitowej mapie dziś, wszedłem do gry stanąłem pod sianą obok sierściucha i poszedłem załatwić kilka spraw nie związanych z MC. Po powrocie patrze po domu biegają dwa creepery. Nie zbliżały się do mnie dzięki sierściuchowi. Jednego ubiłem niestety drugi wybuchł na szczęście robiąc tylko nieznaczne zniszczenia. Ja już wiem skąd się wzięły, jedne z drzwi prowadzących do kopalni były otwarte ale nie powiem które i gdzie żeby nie rzucać oskarżeniami i nie palić na stosie niepotrzebnie. Apel natomiast mam do wszystkich, nie zapominajcie o drzwiach do kopalń bo się to potem kończy najazdem zielonych gnojków.
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
A propo creeperów, zrobiłem kilka "Interdiction Torch", nie pozwalaja zblizyc sie zadnym potworom, powinno rozwiązać problem jak sie postawi w wejsciach i przy wazniejszych rzeczach.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.