Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > putinowska swołocz podnosi głowę
masakitt
masakitt - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
francja - le pen
austria - fpoe
wolska - konfederacja
niemcy - afd

ta europa robi się mocno brunatna, a przecież tyle pisało się o ich powiązaniach z moskwą. i nic nie zrobiono. i są rezultaty.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Myślę, że to nie miłość do Putina wygrywa, ale bezrefleksyjna polityka migracyjna i rolna/środowiskowa i przegięta politpoprawność przegrywa. Niestety daje to ten sam efekt.
Ostatnio edytowany: 2024-06-09 22:29:33

KurzaStopa
Ale serio Cię to dziwi?

--
Coście skurwysyny uczynili z tą krainą?

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 1 miesiąc temu
@masakitt

Dodać jeszcze Holandię - skrajna prawica II miejsce, Węgry i Słowacja wiadomo. Jeszcze jak Trump wygra...

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Yoop lata temu w kłótni z kolesiem o ksywce nevman (aktywny tylko na "głównej") przytoczyłem pewien felieton, w którym autor stwierdza, że główną przyczyną porażki zarówno "liberałów", jak i "konserwatystów" jest niezrozumienie ludzi
konserwa, uogólniając, uważa ludzi za wskroś złych, wymagających nadzoru by nie łamali norm społecznych, liberałowie z kolei uważają że ludzi są dobrzy, tylko nie dostali szansy i że trzeba tę szansę im zorganizować, w ostatnim czasie poprzez "inkluzywność"
problem w tym że ludzie przede wszystkim są ludźmi, z całym obciążeniem biologicznym wynikającym z posiadania ciał będących efektem doboru ewolucyjnego, więc przede wszystkim są egoistami i dbają o interes własny i własnej rodziny, co wydawał się rozumieć Donek polityką ciepłej wody w kranie, ale potem coś się spsuło, bo wyjechał, a priorytety (z różnych przypuszczalnych przyczyn ) się zmieniły i w rezultacie nastały "wieki ciemne"
w tej chwili też to kiepsko wygląda dla tych "światłych", bo ani standardy ideologiczne nie są utrzymane, ani gospodarczo-ekonomicznie ludzie dobrze się nie mają
tyle "dobrego", że "ciemniaki" same siebie torpedują, więc w końcu przegrali wybory także w liczbach absolutnych

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

joemamut
joemamut - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@masakitt Rosja to akurat z brunatnymi walczyła:

https://siemysli-ke.info/wp-content/uploads/2022/03/comment_Wjbd10qE2P4gxoX2hRBEuyZf3T9L7mfY-1.jpg

Dla nieznających cyrylicy: to Azow.
Ostatnio edytowany: 2024-06-10 01:37:02

czary_mary
czary_mary - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@joemamut a walczyła, walczyła ...


jeśli ktoś nie wie to z kacapii zdjęcia
Ostatnio edytowany: 2024-06-10 03:23:33

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.

orko
orko - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Jest pozytyw. Wszędzie dookoła wrogowie, to Polska się w końcu zjednoczy

--
nie znam się, więc się wypowiem.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@Yoop dokładnie. Jak się odgórnie przegina w jedną stronę, to dół z założenia przegnie w drugą.

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
akozakie - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Yoop O-to-to. Moim zdaniem komentatorzy "widząc wzrost popularności poglądów skranie prawicowych" na razie jeszcze grubo się mylą. Zachodnia Europa wcale nie przestała skłaniać się poglądami generalnie w lewo. Tyle, że w tych dwóch sprawach, które wymieniłeś, europejskie partie od skrajnej lewicy po nawet umiarkowaną prawicę mówią jednym głosem, nie ma alternatywy. I co z tego, że w innych kwestiach się różnią, skoro te dwie stały się dla wyborców szczególnie istotne?

A te wybory akurat nie są postrzegane jako szczególnie istotne, rola PE jest mocno ograniczona. Co więc dziwnego w tym, że wiele osób uznało - ok, skoro tylko skrajna prawica się w tych sprawach wyłamuje, to niech będzie, oto mój głos. To takie ostrzeżenie dla lewej strony, że jeśli nic nie zmieni, to wiele osób jest skłonnych nawet znieść jedną kadencję znienawidzonej prawicy, żeby uporządkować te sprawy.

W sumie wystarczyłoby, żeby któraś centrowa partia obiecała nieco większy umiar, a przede wszystkim zmieniła podejście do imigracji, a marsz prawicy do zwycięstwa się skończy.

I coś czuję, że Macron to wie. Stąd tak szybkie wybory. Nie uwierzył w tak szybki wzrost prawicy już teraz, potraktował to jako właśnie głos ostrzegawczy, ale wiedząc, że faktyczna zmiana może za tym iść... powiedział sprawdzam. Chce wyborów już teraz, bo liczy, że tym razem jeszcze je wygra na fali mobilizacji przeciw prawicy. Za jakiś czas mogłoby być gorzej. Ba, jeśli po wyborach będą nadal robili to samo, jakby nic się nie stało, to będzie.

Jeśli nawet po tych wyborach do rządzących nie dotrze, jak daleko rozjechali się z oczekiwaniami społeczeństwa, to Europa w końcu faktycznie zbrunatnieje. W myśl zasady, że "jeśli nikomu poza sponsorowanymi z Moskwy nazistami nie przeszkadza, że gdzieniegdzie mamy już szariat, statystyki gwałtów rosną a polityka ekologiczna nawet nie sprawia wrażenia jakby ktokolwiek się zastanawiał, jak mamy w ogóle żyć, to u licha niech już będą ci putinowscy naziści". I wtedy dopiero będzie zdziwienie "popijających sojowe latte" dziennikarzy...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
akozakie - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Gogosiek ...a im dłużej się to ignoruje i im bardziej przegina, tym dalej ten dół się odegnie.

Innymi słowy (skupiając się np. na imigracji) - teraz można jeszcze utrudnić ścieżkę nielegalnej imigracji, przestać gadać o "różnicach kulturowych" i po prostu za przestępstwa imigrantów surowo karać, a przede wszystkim deportować, zadbać też o ograniczenie tworzenia się lokalnych większościowych skupisk islamskich... i nadal rządzi centrum / lewica, nadal można imigrować, skrajna prawica nadal będzie niszowa.

Albo można dalej iść w zaparte, ignorować narzekania obywateli, zwiększać kary za hate speech i udawać, że to nisza, a "zdrowe społeczeństwo nas popiera"... a za dekadę czy dwie zastanawiać się, skąd się wziął "nowy holokaust", i jak Europa mogła pozwolić, żeby brunatne koszule rozstrzeliwały ludzi tylko za to, że są śniadzi. Bo im bardziej i dłużej góra rozjeżdża się z dołem, tym bardziej drastyczne rozwiązania będzie w stanie zaakceptować dół, żeby tylko coś się zmieniło.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@akozakie dzięki za rozwinięcie

Ja to w ogóle się dziwię (choć w sumie nie jakoś strasznie), że opinia publiczna może być jedynie za bądź przeciw imigracji. Można być przecież za rozsądną imigracją a odrzucać tę niekontrolowaną i chaotyczną. Śmieją się z napływu "inżynierów" do Europy. Ale kurczę, w moich okolicach jest naprawdę stosunkowo dużą ilość lekarzy z Bliskiego Wschodu. Czemu? Bo Polska na sporo do zaoferowania lekarzom, to jest dobrze zarabiająca grupa i takich ludzi wabimy. A we Francji? We Francji lekarz zadzwoni do rodziny żeby nie przyjeżdżała, bo niebezpiecznie i wstrzyma migrację wartościowych jednostek a bezrobotny swoich ludzi sprowadzi, bo przecież można bez konsekwencji wynieść telewizor ze sklepu. A wystarczy nie być rasistą i traktować wszystkich równi. Łącznie z równym wsadzaniem do więzień i deportacjami całych rodzin.

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
pietshaq - Szkielet Szachisty · 1 miesiąc temu
Efekt wahadła.

A poza tym rządzący najwyraźniej zapomnieli o jednej bardzo istotnej rzeczy: to prawda, że wojny u siebie prawie nikt nie chce, ale nie wynika z tego, że za uniknięcie tej wojny ludzie są w stanie zaakceptować absolutnie dowolną cenę. Putinem można straszyć długo, ale nie nieskończenie długo – a i odporność na dyrdymały w stylu „więc wolisz, żeby ci sołdaci zamordowali rodzinę, niż żeby sztuczna inteligencja była trzymana w ryzach przez demokratyczne, nowoczesne władze?!”, kompletnie ignorujące drastyczną różnicę prawdopodobieństw, że wspomniane scenariusze naprawdę się ziszczą, też ma swoje granice.

W Polsce, na nieco mniejszą skalę, przejechał się na tym Tusk, który w 2015 roku z wielkim Pikachu Face odkrył, że samo straszenie Kaczyńskim wystarcza tylko tak długo, dopóki ludzie przez 8 lat nie odczują na własnej skórze efektów alternatywy. Owszem, po kolejnych ośmiu latach władzę odzyskał, ale mechanizm był nieco inny i nie o tym jest ten komentarz.

Tak samo, jak nie wydam wszystkich oszczędności na to, żeby mieć najlepsze możliwe zamki w mieszkaniu, żeby przypadkiem nie sforsował ich morderca, gdy mu się zachce zaatakować konkretnie mnie, tak nie zaakceptuję każdego ograniczenia wprowadzanego tylko po to, żeby utrzymać spójność antyputinowskiej koalicji – mimo że bardzo nie życzę sobie widzieć ani mordercy w swoim domu, ani wpływów Putina w swoim mieście i okolicach (bo peryferia kraju nieco mniej mnie obchodzą, zresztą nie mam zamiaru dostosowywać mentalu do tego, jak sobie wielka trójka osiemdziesiąt lat temu rysowała kreski na mapie – aczkolwiek i tam wolałbym, żeby wpływy Putina nie dotarły).

--
Pietshaq na YouTube

jirn0m
jirn0m - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Krzychpl
Twoje podsumowanie jest bardzo dobre.

W ogóle takie odkrycie że ludzie mogą być w złej sytuacji ZARÓWNO dlatego że sami do tego do prowadzili I TEŻ z powodów niezależnych od nich, jest czymś jednocześnie oczywistym, jak i nigdy nie wspominanym przez żadnego polityka.

Servin
https://www.youtube.com/watch?v=QFgcqB8-AxE

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Dziwi mnie, że generalnie komentatorzy ignorują wpływ pandemii i kryzysu gospodarczego spowodowanego wojną na Ukrainie, na wyniki wyborów.
Tak jakby przeoranie życia społecznego i gospodarczego na przestrzeni ostatnich czterech lat zupełnie nie miało wpływu na preferencje wyborcze.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@jirn0m nie tylko polityków, "zwykli" ludzie (w tym bojownicy) też często przeceniają swój osobisty/rodzinny sukces, zapominając o kontekście kulturowo-ekonomicznym, który go umożliwił (a równie dobrze mógł go też uniemożliwić), więc często trywializują innych ludzi i ich okoliczności, ale żeby nie było różowo, ci "przegrani" też niejednokrotnie zrobili to na własne życzenie i wpisują się w mentalność ofiary i "dejmi"
życie nie jest sprawiedliwe, "darwinizm" jest bezwzględny (bo działa), a "szczytne ideały" kosztują i ktoś musi za to zapłacić i niestety coraz bardziej płacą ci, którzy nawet nie za bardzo korzystają
warto być człowiekiem, ale najpierw trzeba być w stanie przetrwać bycie osobnikiem Homo sapiens i zaspokoić tę "zwierzęcą" stronę, najbardziej to widać we współczesnych "Stanach" gdzie ludzie stosunkowo zamożni obudzili się w realiach, gdzie dwojga zarabiających dorosłych nie stać na życie nawet we dwójkę, a co dopiero z dziećmi i dodatkowym kosztami, a wszystkie bolączki społeczeństwa są "ich winą" i wychodzi taka dziwna sytuacja wegetacji, którą można podsumować "za dobrze by zdechnąć, za kiepsko by żyć"
i wtedy, cały na biało wchodzi Trump czy inny populista, obiecuje zmianę i porzucenie polityki poprzedników/oponentów i jakoś to idzie, do następnej "zmiany/odnowy/whatever", podczas gdy prawdziwe zmiany to merkantylizacja kolejnych dziedzin życia, erozja społeczeństw i potęgowane nierówności/koncentracja kapitału i władzy w rękach nielicznych

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
pietshaq - Szkielet Szachisty · 1 miesiąc temu
@LordKaftan ignorują, bo nie umieją się do tego odnieść. Od wybuchu wojny w wielu miejscach, a od pandemii w zasadzie wszędzie odbyły się jakieś ważne wybory. I nie ma jakiejś jednej, łatwo zauważalnej cechy, która te wybory łączy między sobą, a odróżnia od poprzednich.

Na pytanie, po czyjej stronie warto stanąć w wojnie rosyjsko-ukraińskiej, a po czyjej w wojnie izraelsko-palestyńskiej, cztery państwa Grupy Wyszehradzkiej dają wszystkie cztery możliwe kombinacje odpowiedzi. W dodatku nie zawsze jest oczywiste, które z nich są efektem zmiany preferencji wyborczych wywołanej przeoraniem życia, a które są efektem istnienia od lat tych samych preferencji wyborczych, które zwyczajnie wcześniej nie miały punktu zaczepienia, żeby się ujawnić. Przecież gdyby wybuchła wojna między Koreami, na co mniej lub bardziej zanosi się w zasadzie od 1953 roku (wojna koreańska formalnie chyba nigdy nie została zakończona), to w wielu miejscach poznasz preferencje wyborców w tym temacie – ale skąd będziesz wiedział, które z nich są zmianą pocovidową czy też poukraińską, a które nie są żadną zmianą w stosunku do tych z, powiedzmy, 1990 roku?

--
Pietshaq na YouTube

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 1 miesiąc temu
Wywołano tu już temat migracji. Wywołano temat ekologii. Ale jakoś oba w kontekście, jakże promowanej przez wschodnie dyktatury, koncepcji jakoby to wszystko było jakimś szaleństwem Europy. Zwłaszcza lewicowej.
Tymczasem fizyka nie ma barw politycznych i zrobi swoje niezależnie od tego jak bardzo będziemy trzymać się zębami framugi krzycząc "żeby było, tak jak było"
Łatwe czasy już się skończyły. Przejedli je nasi dziadkowie, ojcowie, a trochę także my.
Pozwolę sobie zacytować filmik, który wrzuciłem 4 lata temu. Niestety nie bardzo stracił na aktualności. https://joemonster.org/filmy/102034/Czy_Ziemi_grozi_katastrofa_klimatyczna_Czy_podzielisz_losy_SS_mana_z_Auschwitz

Yoop
Yoop - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@jakubfk Nie do końca wiem, co ma migracja wspólnego z fizyką. Serio, po prostu nie wiem.
Ale trochę jestem ciekaw, jak w kwestii ochrony klimatu głosowaliby sami imigranci: czy byliby bardziej za bieżącą konsumpcją, czy za zaciskaniem pasa, by chronić przyszłość planety.

Nie chce mi się szukać, ale kojarzę jakiś artykuł dotyczący oszczędności, z którego wynikało, że oszczędności na poziomie powyżej 10tys zł ma mniej niż 40% społeczeństwa. Polacy nie chcą/nie mogą zabezpieczyć nawet swojej najbliższej materialnej przyszłości. I w tym mejscu wchodzą, cali na biało, ludkowie koszący gruby hajs i tłumaczą reszcie, że mają pić przez tekturowe słomki, bo kiedyś tam klimat będzie o 2 stopnie cieplejszy.

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 1 miesiąc temu
Cała prawda jest taka, że Unia nie radzi sobie z problemami takimi, jak: emigracja, ekologia, rolnictwo, wojna w Ukrainie też ma wpływ i to są skutki, że ludzie miotają się i szukają innej drogi nie zastanawiając się co na tej nowej drodze ich spotka.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

mrhari
mrhari - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Rosja -wygrała Koalicja obywatelska
Białoruś - wygrała Koalicja obywatelska.
Ostatnio edytowany: 2024-06-10 17:16:55

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 1 miesiąc temu
@Yoop nie obejrzałeś filmiku, prawda? Kwadransik i doskonale byś wiedział jakie jest połączenie między migracją a klimatem.
Nawiasem mówiąc akurat ograniczenie plastiku, to bardziej kwestia zaśmieconych lądów i wód tu i teraz, a nie klimatu w przyszłości.
A gruby hajs to koszą ludkowie od paliw kopalnych. Wiesz ile sam tylko nasz kraj co roku wysyła w świat kasy za paliwa kopalne? 100 miliardów pln w ciągu roku leci sobie do różnego rodzaju oligarchów i szejków w różnych nie za bardzo demokratycznych i niezbyt bliskich nam kulturowo krajach. I to jest wolność.
A nasz wiatr, nasze biogazownie, nasze słońce, czy nawet nasz atom, jest postrzegany jako lewackie i w ogóle ograniczające. Ciekawe kto opłaca grupy, które promują takie myślenie?
Nie wiem, ale się domyślam.
https://www.youtube.com/watch?v=dnDIhMd2-Nk

Yoop
Yoop - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@jakubfk ja obejrzałem, ale może oglądaliśmy inny film. W tym który ja oglądałem, facet opowiada o przyszłości (może dalszej, może bliższej), w której strefa tropikalna nie będzie się nadawała do zamieszkania i to będzie przyczyną migracji. Nie wiem jak inni, ale ja miałem na myśli migrację, która już się dokonała lub właśnie na miejsce. Nie wydaje mi się, aby była motywowana klimatem.

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 1 miesiąc temu
@Yoop i ile tej migracji dotychczas było? 10 milionów? 20?30?
W tej przyszłości, raczej bliższej niż dalszej, mówimy o miliardzie ludzi. To jest zupełnie inna skala niż to z czym się teraz mierzymy. Ich jest więcej niż nas. A do tego mają rację.
Więc nie, nie chodzi o słomki, korki przymocowane do butelek, wiatraki, fotowoltaikę, czy auta elektryczne. Chodzi o to, czy ja i ty dożyjemy do emerytury we względnym spokoju.
Aczkolwiek, tak nawiasem mówiąc, jedną z przyczyn napięć w Syrii, które ostatecznie skończyły się wojną i wzrostem migracji, było załamanie się rolnictwa spowodowane długotrwałą suszą. Oczywiście nie była to jedyna przyczyna. Ani nawet nie główna. Ale to kolejne miejsce, w którym już dziś widać skutki katastrofy ekologicznej. (https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/raport-globalnie-ocieplenie-a-rewolucja-w-syrii-82 https://oko.press/syria-kryzys-klimatyczny)

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Soultaker - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@mrhari Szok i niedowierzanie
Z oficjalnych danych PKW:
Białoruś - liczba kart ważnych: 37, Rosja: 56
I ta próbka czego dowodzi, że członkowie polskiego korpusu dyplomatycznego i ich rodziny głosują za obecną koalicją rządzącą?
Ostatnio edytowany: 2024-06-10 19:54:26

Servin
Nawet jeśli to dziwne byłoby żeby chcieli głosować za podobną odmianą zamordyzmu co u siebie mają

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@jakubfk dobra, nie będę się z Tobą przerzucał argumentami dla samej przyjemności toczenia sporu, tym bardziej, że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach.
Ty mnie nie musisz przekonywać o tym, ze klimat się zmienia. Rzecz w tym, że to jest trochę jak argumentacja niektórych kierowców, którzy nie ustąpią, bo przecież mają rację. I trochę mam wrażenie, że tak sobie jedziemy na czołówkę. Z jednej strony "ci co mają rację" i oczekują, że wszyscy się karnie dostosują do regulacji, a z drugiej "pozbawieni wyobraźni, lekkoduchy, czy nawet patusy" - zwij ich jak chcesz. Jeśli stanowiska obu stron wiodą do nieszczęścia, to naprawdę nie ma dla mnie znaczenia, która strona ma rację.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
pietshaq - Szkielet Szachisty · 1 miesiąc temu
@Servin Może z ich punktu widzenia nie jest podobna? Wystarczy, że różni się w jednym szczególe, a nigdy nie wiesz, czy dla kogoś nie jest on najważniejszy, zwłaszcza dla kogoś z innego niż Ty kręgu kulturowego.

Mogą też lubić swojski zamordyzm i pożądać europejskiego bogactwa. I jakoś zakładać, że jedno da się z drugim pogodzić.

Zresztą, prawdę mówiąc, muzułmanie w Szwecji nie zachowują się wcale tak, jakby chcieli uciec do cywilizowanej Europy przed islamem tylko tak, jakby chcieli wprowadzić islam tam, gdzie go jeszcze nie ma.

--
Pietshaq na YouTube

orko
orko - Superbojownik · 1 miesiąc temu
EPL i S&D mają co prawda trochę mniej głosów ale nadal tak naprawdę rządzą.
Może jeszcze nam to na dobre wyjdzie. Mniej szans na nowe głupie pomysły.
Siły wyrównane więc nie ma kto ciągnąć w ekstrema.
Innymi słowy - wujowo ale stabilnie
Ostatnio edytowany: 2024-06-10 20:59:07

--
nie znam się, więc się wypowiem.
Forum > Hyde Park V > putinowska swołocz podnosi głowę
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj