Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > LOL? Wywalili mnie z grupy joemonstera na FB, bo zgłosiłem kilkanaście post…
tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 28 dni temu
@All

Co za żenada.

FB mnie oceniał na współautora 3 poziomu ;p

Ale najwyraźniej nadepnąłem komuś(?) na odcisk - o co tu k***a chodzi?!

Bez żadnego info, komentarza o co chodzi, ostrzeżenia - nic - po prostu out - to tak powinno działać?

--
tempotempotem

tamquamleorugiens
@tempotempo Jak będziesz chciał się zorganizować to daj znać. Mam już od dawna (od kill'em all) przygotowany karton z napisem: Jołmonster schodzi na psy.

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

Servin
@tempotempo a chociaż było śmieszne czy same szczymy z Konfy?

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 27 dni temu
@Servin Troche odsiewu, ale trafiały się ciekawostki i zabawne śmiesznostki.

--
tempotempotem

Scholastyka
Scholastyka - Superbojowniczka · 27 dni temu
@tempotempo Jaranie się srampejdżami to...

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 27 dni temu
@Scholastyka Z tym, że ja się nie jarałem - po prostu godzinka rozrywki na wieczór i odrobina zaangażowania, żeby nie było, że tylko lurkuję.

--
tempotempotem

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 27 dni temu
@joemonster Wielebny, czy chociaż mógłby się dowiedzieć dlaczego? :]

--
tempotempotem

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 26 dni temu
Sześćdziesiona

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

leeeroy
leeeroy - Superbojownik · 26 dni temu
Przyzwyczajaj się, ludzie (przynajmniej ja kilkoro znam) odpływają, zamiera ich aktywność.

--

joemonster
joemonster - Master of Habaneros · 26 dni temu
Bo jesteś donosicielem, zgłosiłeś 15 zwykłych komiksów. Tak się nie robi, moderatorzy marnują czas, FB nabija negatywne liczniki. No nie. Przestań.

--
Aero

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 26 dni temu
@joemonster Ty tak serio? Bo nie chce mi się w to wierzyć.

Grubo pojechałeś (żeby nie używać mocniejszych słów) i jak na nasz - polski kontekst - bardzo obraźliwie

To mocno pejoratywne określenie, o ostrym wydźwięku: Synonimy do słowa donosiciel: denuncjator, informator, szpieg, agent, konfident, szpicel, wtyczka, wtyka, skarżypyta, papla, posp. kabel, posp. kapuś, gumowe ucho.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spam
Spam (ang. spam „mielonka”) – niechciane lub niepotrzebne wiadomości (...)

Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy. (check)
Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości. (check)
Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy. (check -> nabijanie punktów FB)
(...)
Spam jest szkodliwy z kilku przyczyn.

Powoduje zatykanie się łączy i blokuje miejsce na twardych dyskach.
Przetworzenie spamu zabiera czas serwerom, spowalniając ich działanie. (W tym administratorom)
Powoduje również stratę czasu poszczególnych użytkowników Internetu, bo muszą oni czytać i kasować (pomijać) niepotrzebne wiadomości. Utrudnia czytanie „normalnej” poczty (W tym wypadku: "normalnych wrzutek innych użytkowników") i stwarza ryzyko jej utraty (z powodu blokad antyspamowych albo przepełnienia skrzynki) lub niezauważenia (z powodu „przysypania” przychodzącym spamem).(...)
Naraża operatorów internetowych i użytkowników na dodatkowe koszty ponoszone na przeciwdziałanie pladze. Spam jest również metodą przerzucenia kosztów promocji na operatorów internetowych i odbiorców korespondencji, a zatem jest formą wyłudzenia.

Np. chcę wrzucić nowy, żartobliwy obrazek - jako odpowiedzialny użytkownik, niechciałbym go powielić i zaczynam przeszukiwać grupę pod kątem wrzutek z ostatniej doby - a w efekcie na 30 wrzutek, znajduję 15 tej jednej osoby (które nie są za bardzo 'polajkowane' lub zauważone [od 0 do 3 reakcji] - czy to zatem nie jest spam?

Zwykły flood na forum przewinę jednym kliknięciem (a jednak chyba tu ludzie zwracaja na to uwagę innym[?]) - tamten spam na grupie zajmuje dużo czasu i zapewne nie tylko mnie zniechęcał (dlaczego tak dużo robili powtórzeń wrzutek?). Co więcej najpierw napisałem pod jakimś postem tej osoby, że to spam i może powinna trochę sie ograniczyć.

Wszystko byłoby OK, gdyby po prostu ktoś z adminów, napisał mi na priv część Twojej tu wiadomości: Tak się nie robi, moderatorzy marnują czas, FB nabija negatywne liczniki. No nie. Przestań.

Przecież ja jestem dojrzałym człowiekiem, od lat na tym forum i w necie (też usenecie wcześniej) - zrozumiałbym, zapewne przeprosił (np. nie miałem świadomości, że FB nabija negatywne liczniki - zresztą do FB nie zgłaszałem, tylko adminom), a na pewno sie dostosował. Ale nie, nie dość że mnie bez ostrzeżenia, ani żadnej próby dialogu wyje***iście z tej grupy, to jeszcze tu na forum czytam takie określenie, co do mojej osoby? Za to, że chciałem poprawić stan grupy, że zaangażowałem sie w jej istnienie?..

https://joemonster.org/faq.php?id_cat=2#59
"Banem nazywamy czynność polegającą na czasowym lub dożywotnim zablokowaniu dostępu do forum i/lub całej strony JoeMonster.org. Zbanowanym można zostać za publikowanie treści szczególnie obraźliwych lub drastycznych a także za wielokrotne i powtarzające się mimo upomnień zachowanie niezgodne z przyjętymi na forum zwyczajami."

Zatem za co ten ban?

Jeszcze za w/w adresem wiki:
"Jak samemu bronić się przed spamem (...)
W przypadku, gdy spam jest systematycznie wysyłany z jednego adresu można zawiadomić administratora domeny" <<== zatem zawiadomiłem. Nie DONOSIŁEM - zawiadomiłem, z mojego ogólnego konta na FB, z twarzą i innymi danymi, nie ukrywałem się, nie miałem z tego żadnych korzyści, nie zrobiłem tego po to by kogokolwiek skrzywdzić. Widać różnicę?

Już przed kilkoma laty pojawiły sie artykuły, opracowania i definicje rozróżniające pewne działania:
- 2021r.
https://www.prawo.pl/biznes/sygnalista-to-nie-donosiciel,511210.html
Informowanie w dobrej wierze to nie donosicielstwo
- 57 proc. oficerów compliance uważa, że informowanie   (whistleblowing) o nieprawidłowości w dobrej wierze jest właściwe w polskim kręgu kulturowymi. Mniej, bo 42 proc. twierdzi inaczej – tłumaczył podczas prezentacji wyników raportu dr Bartosz Jagura, członek zarządu Instytutu Compliance oraz współautor raportu.  
Zdaniem autorów raportu, sygnalistę w Polsce postrzega się w dużej mierze negatywnie. Co jest zaskakujące. W obecnych czasach promowania idei informowania o nieprawidłowościach i związanej z tym świadomości społecznej występuje wysoki odsetek dla negatywnego postrzegania whistleblowingu. Sygnalista bowiem, w przeciwieństwie do sprawcy, którego dany sygnał dotyczy, to osoba działająca co do zasady lojalnie wobec pracodawcy i współpracowników. Osoba ta spełnia swoje obowiązki, działając nie we własnym a interesie wszystkich i w końcu, narażając w ten sposób siebie i własną pracę (ryzyko działań odwetowych).


- 2021r.
https://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/sygnalista/5218264,Sygnalista-czyli-donosiciel.html

-2021r.
https://www.prawo.pl/biznes/kim-jest-sygnalista,507181.html
Donosiciel działa we własnym interesie, w celu uzyskania osobistych korzyści. Sygnalista w dobrej wierze zgłasza informacje o podejrzeniu działań nielegalnych lub nieetycznych, kierując się dobrem swojego miejsca pracy, troską o interes organizacji czy też publiczny.


Wygląda na to, że swoim wpisem chciałeś mnie zawstydzić (i być może jeszcze ktoś w tym wątku) - ale, to chyba nie ja powinienem się wstydzić...

Tyle, że to po prostu przykre, po tylu latach na tym forum, które uważałem za swój 'internetowy dom'. Może nie byłem najostrzejszą kredką w piórniku, ale to był mój piórnik. Czy już nie jest?

--
tempotempotem

sunnivva


Załóż sprawę w sądzie xD

--
Jest dla mnie przewidziane specjalne miejsce w piekle. Tron

harryangel
harryangel - Superbojownik · 25 dni temu
To można skwitować tylko w jeden sposób - Nie zesraj się.

--
The society that separated its scholars from its warriors will have its thinking done by cowards and its fighting by fools.

joemonster
joemonster - Master of Habaneros · 25 dni temu
@tempotempo takimi wywodami przejmowałem się w 2003 roku. Teraz mam żonę, dzieci, psa, rybki i jedną radę dla ciebie - wyjmij kij z tyłka, nie wiem gdzie go wyhodowałeś, ale to nie panel sędzi Anny Marii Wesołowskiej, tu nic nie ugrasz taki wpisami. Miłego prawniczenia gdzie indziej, cieszę się że cię rozczarował w końcu ten Joe Monster ;-)

--
Aero

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 25 dni temu
@tempotempo joemonster knuje przewrót
serio, taki wywód zrobiłeś, jakby Twoja podpierdolka do korposzczurów rzeczywiście ratowała świat i nieświadomych internautów, a Ty po prostu przyszedłeś na imprezę do wynajętego mieszkania, nasrałeś na środku, zadzwoniłeś do Sanepidu/wynajmującego i zdziwiony/oburzony, że gospodarz (najemca) Cię wyjebał (i został z Twoim gównem i koniecznością tłumaczenia się przed wspomnianymi)
Ostatnio edytowany: 2024-06-20 16:43:23

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 25 dni temu
@harryangel Za późno ;p

--
tempotempotem

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 25 dni temu
@joemonster Co do jednego masz rację, powinienem to opisać w max 3 zdaniach - zapomniałem o kulcie tl;dr ;p

Usiłowałem wytłumaczyć dogłębnie i zasadnie przyczyny mojego rozczarowania - ale zapomniałem gdzie jestem ;p
Ostatnio edytowany: 2024-06-20 23:49:23

--
tempotempotem

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 25 dni temu
@Krzychpl Widzę, że czytanie ze zrozumieniem nadal pozostaje Twoim problemem. Nie przejmuj się, ćwicz, dużo oddychaj, sprawdź jogę - nie pomoże, ale będziesz miał przerwy od pisania głupot.

Ja wybrałem jogę ;p

--
tempotempotem

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 25 dni temu
@tempotempo chyba Twoim (i zanim napiszesz o niskim poziomie dyskusji, to zwróć uwagę, że poza Tobą, to wszyscy musimy swój obniżać by go dostosować do Twojego )
ćwicz dalej tę jogę i dotleniaj korę, bo na razie niewiele Ci pomogło

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

tempotempo
tempotempo - Superbojownik · 25 dni temu
@Krzychpl "chyba Ty" ;p

--
tempotempotem

salival
salival - Little Princess · 24 dni temu

--

piotao
piotao - Superbojownik · 24 dni temu
A ja gościowi współczuję i uważam że zawiodło parę rzeczy, np. moderacja, komunikacja, empatia, a nawet odrobina kultury.
Odpowiedż jm jest chamska i obcesowa, co potwierdza moje inne obserwacje i ten tutaj, oraz inne głosy.
Wniosek jest smutny raczej, i przedstawia raczej patologiczny obraz polskiego Internetu.

--
.:.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
katarin - Superbojownik · 24 dni temu
@piotao Zgadzam się. Cała ta sprawa wygląda tak, że tempotempo został potraktowany od razu z buta, bez żadnego ostrzeżenia czy próby kontaktu i wyjaśnienia. Bo tak. Słabe to. Bardzo słabe.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 24 dni temu
Też się zgadzam, zwłaszcza, że nie jest tu od wczoraj.

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

szatkus
szatkus - Superbojownik · 24 dni temu
Znaczy, w sumie tak, ale po tej ścianie tekstu trochę głupio przyznać rację

--

Yoop
Yoop - Superbojownik · 24 dni temu
Jesteśmy na satyrycznym forum, nie tolerujemy kija z dupie... no chyba, że coś przekłada się pośrednio lub bezpośrednio na spadek lajków/ratingu/$, wtedy oczywiście to po prostu nie jest śmieszne, a cancellowanie jest wyrazem troski

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 24 dni temu
Czyżby kolejna napierdalanka między plemieniem z fabrycznie zatkniętym kijem w dupie, lecz wykupioną apką do imitowania jego braku, a "tymi drugimi"?
Ostatnio edytowany: 2024-06-21 11:59:32

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 24 dni temu
@Yoop podstawowa zasada domówki, nie robić jej u siebie w domu
nie jestem członkiem grupy Facebookowej i wątpię bym kiedykolwiek był (bo Facebooka założyłem z musu jakąś dekadę po największym hypie, a obecnie używam raz na kilka miesięcy), ale rozumiem wytłumaczenie, szczególnie przy automatyzacji banów i ograniczeń przychodów oraz męce z odkręcaniem
i o ile u siebie to Joe rozdaje karty (choć też nie do końca, Google trochę psuje krwi), to na Facebooku, jak w przykładzie z wynajętym mieszkaniem, ma zdecydowane mniej do gadania

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

sunnivva
Kochani, ale typ nie dostał bana na JM, tylko na grupie prowadzonej i filtrowanej wg zupełnie innych zasad. Kto czytał w całości regulamin FB?

--
Jest dla mnie przewidziane specjalne miejsce w piekle. Tron
Forum > Hyde Park V > LOL? Wywalili mnie z grupy joemonstera na FB, bo zgłosiłem kilkanaście post…
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj