Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Kawały Mięsne > Anegdoty
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 4 miesiące temu

Leksykograf, tłumacz i wydawca Władysław Kopaliński wspominał, że Karol Estreicher, bibliograf, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego, napisał na urodziny swego syna czterowiersz:
„Tadeuszem zwać go muszę,
Rzekłem żonie, wybacz duszko,
Bo trzej byli Tadeusze:
Rejtan, Czacki i Kościuszko”.
Potem Kopaliński przyznał się, że on, dla własnej przyjemności, zabawił się w trawestację tego wierszyka:
„Mikołaja imię daję,
Rzekłem żonie, gryząc piernik,
Bo trzej byli Mikołaje:
Rey, Szarzyński i Kopernik”.
„Samuelem zwę go śmiele,
Rzekłem żonie, gładząc włoski,
Bo trzej byli Samuele:
Prorok, Johnson i Twardowski”.
Zapraszamy do zabawy.
..................

Aktorzy Maciej i Jerzy Stuhr weszli do sklepu. To było na tyle dawno temu, że sprzedawczynie ich nie kojarzyły jako ojca i syna. Pan Jerzy wyszedł po chwili i na zewnątrz czekał na syna. Wtedy Pan Maciej w sklepie usłyszał, jak jedna Pani, wskazując na stojącego przed wystawą ojca, powiedziała podekscytowana do drugiej: „No popatrz, nic śmiesznego nie powiedział!”.
..................

Poeta Leopold Staff spotkał na Rynku Głównym tuż obok Sukiennic poetę Lucjana Rydla. Rydel był bardzo wzburzony, wprost kipiał ze złości i kogoś gonił. Tym kimś był krakowski andrus. Zaintrygowany niecodzienną sytuacją Staff zapytał, co zaszło.
- Mój drogi – wyjaśniał zdenerwowany poeta. - Oto wyobraź sobie tylko: przechadzałem się właśnie po rynku, gdy ten to łobuz zapytał mnie o godzinę. Odpowiedziałem grzecznie, że jest pół do dwunastej, a on na to, żebym go o dwunastej pocałował w d...
- No to dokąd się tak śpieszysz? – zdziwił się Staff. – Masz jeszcze pół godziny!
...................

RENATA DANCEWICZ o Kazimierzu Kutzu: On przepięknie przeklinał. Jest scena w ''Pułkowniku Kwiatkowskim'', kiedy siedzimy na gaziku i Kwiatkowski rozpuszcza chłopaków po udanej akcji. Kaziu podchodzi i mówi: ''Reniu, pani tak siedzi i słucha, i pani jest taka dumna ze swojego faceta, bo się okazuje, że on nie tylko pięknie pierdoli, ale i pięknie mówi, co jak pani wie, jest ideałem mężczyzny''. Po czy się wyprostował i mówi: ''Ja też kiedyś taki byłem''. On właśnie w taki sposób opisywał aktorom ich zadania.
...................

Dyplomaci towarzyszący ministrowi spraw zagranicznych WŁADYSŁAWOWI BARTOSZEWSKIEMU wspominają zabawną scenę, która rozegrała się w Niemczech podczas wspólnego lotu helikopterem. Pasażerowie musieli założyć słuchawki chroniące przed hałasem silników. Profesor widocznie jednak uznał, że służą one także do komunikacji, bo przez cały lot perorował, zwracając się do siedzącego naprzeciw szefa niemieckiego Urzędu Spraw Zagranicznych. Ten nie słysząc ani pół słowa, czerwieniał z wysiłku i bezskutecznie starał się odczytać cokolwiek z ruchu ust rozmówcy. Po wylądowaniu, wychodząc z helikoptera, Bartoszewski ściągnął słuchawki, odwrócił się do członków polskiej delegacji i triumfalnie oświadczył:
- Ale mu powiedziałem!

anegdoty o sławnych Polakach (fb)
anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne (fb)

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 4 miesiące temu
To o kopaniu w dupę, to było w "Przy szabasowych świecach"
Młodego Shtura kojarzę z knajpy Kornet. Nie to, żeby był tam bywalcem, ale parę wspólnych piw się wypiło. No i oczywiście było nieśmiertelne pytanie, co z drugą Seksmisją, na co odpowiedział, że w zasadzie projekt jest na ukończeniu.
To było ze 20 lat temu

--
Niektórzy miłośnicy najlepszego narodu na świecie zupełnie przypadkiem są pzprowskimi synalkami, którzy się na Polsce w latach 90 uwłaszczyli - co sami przyznali.

fulmar
fulmar - Superbojownik · 4 miesiące temu
@corwin rzecz w tym, że scenariusz drugiej ("trzeciej") Seksmisji został nawet wydany książkowo... Też wiele lat temu. Chyba z 15.
Ostatnio edytowany: 2022-01-17 17:54:18

--
A nade wszystko - słowom naszym, zmienionym chytrze przez krętaczy, jedyność przywróć i prawdziwość. Niech prawo zawsze PRAWO znaczy, a sprawiedliwość - SPRAWIEDLIWOŚĆ.

avtandil
avtandil - Superbojownik · 4 miesiące temu
@fulmar
Pod jakim tytułem?

fulmar
fulmar - Superbojownik · 4 miesiące temu
@avtandil odpowiedź już masz a książkę udało mi się kiedyś upolować. Jak zwykle, przypadkiem.
No i nie 15, a 20 lat temu. Ależ ten czas przyśpiesza...
Ostatnio edytowany: 2022-01-17 18:26:50

--
A nade wszystko - słowom naszym, zmienionym chytrze przez krętaczy, jedyność przywróć i prawdziwość. Niech prawo zawsze PRAWO znaczy, a sprawiedliwość - SPRAWIEDLIWOŚĆ.

somsiad
somsiad - Superbojownik Klasyczny · 3 miesiące temu

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango
Forum > Kawały Mięsne > Anegdoty
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj