<< >> wszystkie blogi

Ankaszklanka's blog!

Potwornie absurdalny blog

sprawdzić czy działa

2022-08-19 16:26:05 · Skomentuj

Kłopoty z prasowaniem

2020-05-06 18:47:00 · Skomentuj
Kiedyś miałam spore problemy z prasowaniem. Niby to lubiłam, niby to było ok, ale jak nie mogłam doprasować na sztywno jakiejś bawełnianej bluzki bo za długo leżała niewyprasowana, to czasami wkurzałam się i wrzucałam ja z powrotem do pralki, aby zmiękczyć i wyprasować na świeżo.

Wszystko się zmieniło gdy gdy odkryłam generator pary. Aczkolwiek i tak wszystko nie przebiegło tak szybko, bo na początku odstraszyła mnie jego cena - żelazko za ponad 1 tys zł!!! Więc najpierw się zastanawiałam kto to w ogóle kupuje - "chyba ludzie którzy nie maja co robić z pieniędzmi". Ale, gdy dostałam szansę sama poprasować nim chwilę, to byłam sprzedana już po drugiej koszulce :D No i znowu - najpierw ilości buchającej pary były dla mnie przerażające, i dziwnie mi się w tym poruszało, ale z czasem stało się to całkowicie normalne. Teraz jak daję go na wypróbowanie dla znajomych, to samej chce mi się z nich śmiać, że dziwią się taką ilością pary :)

No i teraz - generator pary to taki specjalnego rodzaju żelazko, które prasuje wykorzystują parę wodną wyrzucaną pod wysokim ciśnieniem. Tak jak kiedyś suche ubrania wieszało się na linkach w łazience i szło się kąpać, aby para "wyprostowała" ubrania, to mechanizm jest podobny, tylko ze para nie bucha na całe pomieszczenie, a konkretnie w ubranie i prostuje je na blachę, idealnie prosto, a nie tak jak na linkach, według ich kształtu :)

Na koniec - jest jeszcze parownica do ubrań. Co prawda nie wyprasuje ubrań tak jak żelazko, ale świetnie je odświeży i zleżałe w szafie ubrania będą wyglądały jak świeżo wyprasowane. Podniesie też koronki.

Jaki odkurzacz wybrać, by mieć mniej pracy?

2020-04-20 15:23:00 · Skomentuj
Porządny odkurzacz oszczędza czas i nerwy związane z jego użytkowaniem, a w nieco dłuższej perspektywie – także pieniądze. Jaki model wybrać, aby domowe porządki ogarnąć szybciej? Na pewno nie pierwszy z brzegu. Ciekawe zestawienie jak wybrać dobry odkurzacz jest na ranking-odkurzacz.pl. Tam pomogą zastanowić się, co chcesz odkurzać i na jakim efekcie ci zależy, a znajdziesz właściwą ofertę.

Jaki odkurzacz kupić, aby nie potem żałować wydanych pieniędzy? Odpowiedzi szukajcie w TOP-10 wybranych i popularnych odkurzaczy, w którym przedstawiamy najlepsze i najciekawsze modele prosto z polskich sklepów.

W tym zestawieniu odkurzaczy są różne propozycje dla alergików, odkurzacze bezworkowe jak i tradycyjne. Pamiętamy również o robotach sprzątających, automatycznych, które coraz częściej użytkowane są w polskich domach. Nasz ranking odkurzaczy zaczniemy jednak od klasycznego urządzenia – odkurzacza workowego.

Jakie najważniejsze zalety powinien mieć ten model? Wysoką klasę energetyczną A+++, szczotkę/ końcówkę przystosowaną do 3 rodzajów podłóg, dobrą i wystarczającą siłę ssania. Dla alergików kluczową informacją jest zastosowanie filtra powietrza HEPA zatrzymującego do 99,9% kurzu.

Ciekawą i niestandardową propozycją odkurzacza jest odkurzacz ze zbiornikiem wodnym. Jest to sprzęt wspaniały dla alergików, który pozwala dokładnie zebrać cały kurz i uniknąć np. rozszczelnienia worka lub nieuważnego rozsypania się jego zawartości. Jego znaczną wadą może być jednak nieco wygórowana porównując do standardowych odkurzaczy cena oraz przymus mycia pojemnika na zanieczyszczenia, a także połączonych z nim części.
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty
Moje pliki
Linki
Statsy bloga
  • Postów: 3
  • Komentarzy: 0
  • Odsłon: 3463

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi