< > wszystkie blogi

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie ciśnieniowego ekspresu do kawy?

13 March 2023

Szeroki wybór ekspresów do kawy sprawia, że wybór odpowiedniego urządzenia to nie lada wyzwanie. Istnieje kilka parametrów na, które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu ciśnieniowego. Oto najważniejsze z nich.

Dobry ekspres ciśnieniowy powinien charakteryzować się wysoką mocą i odpowiednim ciśnieniem. Im większa moc urządzenia, tym krótszy czas nagrzania wody i przygotowania kawy, a także dłuższy czas utrzymywania temperatury podgrzanej wody w urządzeniu. Ekspres do kawy z dużą mocą również efektowniej spieni nam mleko. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku kaw typu latte lub capucino. Podobnie jest również z ciśnieniem. Wyższe ciśnienie pozwala na wydobycie lepszego smaku i aromatu ziaren. Dobry ekspres do kawy powinien mieć mininalnie 9 barów mocy. Jest to wystarczająca moc do przygotowania espresso. Musimy się również liczyć z faktem, że profesjonalny, automatyczny ekspres do kawy o wysokiej mocy i ciśnieniu będzie również dość drogi. Jednak dobry ekspres do kawy jest w stanie posłużyć nam przez długi czas.

Jeżeli wiemy już jaką moc powinien posiadać nasz ekspres do kawy to w następnej kolejności powinniśmy się zastanowić nad tym, czy potrzebujemy automatycznego ekspresu do kawy czy też ręcznego. W przypadku, gdy nie ograniczają nas finanse to oczywiście lepiej kupić ekspres automatyczny, który posiada między innymi wbudowany młynek, pieni mleko, posiada system, który sam dobiera ilość ziaren do danego rodzaju kawy oraz dba o płukanie i czyszczenie systemu poprzez regularne przypominanie o tym. Ekspres automatyczny to gwarancja wygody użytkowania, komfortu oraz duża oszczędność czasu.

Klasyczny ekspres kolbowy to idealne rozwiązanie dla prawdziwego fanatyka kawy, choć wymaga od nas więcej pracy i zaangażowania to mamy tutaj również większe pole manewru związanego z przygotowaniem napojów. Osoby lubiące mleczne napoje muszą liczyć się również z wysiłkiem jaki muszą włożyć w ręczne spienianie mleka, a także czyszczenie poszczególnych elementów. Cenowo ekspres do kawy kolbowy jest o około 3 razy tańszy od ekspresu automatycznego z tym, że do kwoty zakupu musimy tutaj doliczyć cenę młynka do kawy.
Klasyczny ekspres kolbowy jest zazwyczaj niewielki i zajmuje mało miejsca. W przypadku ekspresu automatycznego musimy liczyć się z faktem, że taki ekspres zajmuje dużo miejsca na blacie roboczym. Posiadanie takiego urządzenia może sprawić kłopot właścicielom niewielkich kuchni w szczególności gdy, każdorazowo należy przesuwać ekspres w celu uzupełnienia wody lub nasypania kawy do zbiornika.
Wiele parametrów doboru ekspresu do kawy zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Pamiętajmy, aby w trakcie zakupu zwrócić uwagę na dwa najważniejsze jakimi są moc i ciśnienie.

Artykuł: Cyberanking.pl
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi