<< >> wszystkie blogi

Rowerowamoc's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Modny licznik rowerowy

2017-09-28 11:15:35 · 2 komentarze
Wyposażenie rowerów Dzisiejsze czasy wymuszają na ludziach więcej ruchu, co często łączy się z jazdą rowerem. Warto jednak wiedzieć, że każdy rower musi być wyposażony w konkretne urządzenia, by można było z nim wyjechać na drogę. Są jednak również takie elementy, które nie są konieczne, ale bardzo przydatne dla samych użytkowników rowerów. Między innymi takim elementem jest licznik rowerowy.

Jak dobrać wygodne buty rowerowe?

2017-09-20 11:03:00 · Skomentuj
Zaczynając swoją przygodę z jazdą na rowerze, warto zwrócić uwagę i poświęcić czas na dobór odpowiedniego sprzętu. Jeśli mamy już wybrany właściwy dla naszych potrzeb rower, pozostaje nam dobranie stroju, kasku oraz butów. O tych ostatnich chciałabym właśnie więcej opowiedzieć. Z pewnością buty rowerowe przydadzą się nie tylko kolarzom, którzy trenują zawodowo. Planując rekreacyjne wypady rowerowe musimy wiedzieć, że zwykle tenisówki czy adidasy nie wystarczą, są one przede wszystkim nieprzygotowane do obciążeń, które występują podczas jazdy. Specjaliści jako najważniejszy czynnik wymieniają grubą podeszwę obuwia do kolarstwa oraz twardy materiał. Równocześnie warto zauważyć, że grubszy spód obuwia wpływa również na efektywność pedałowania, zwiększając pokonywane przez nas trasy. Dodatkowo chroni ona kolarza przed różnego rodzaju urazami. Planując zakup specjalistycznych butów, należy zwrócić uwagę również na dobre przyleganie obuwia do stopy, co zwiększa jej stabilność. Prawidłowo dobrany but musi nie być zbyt wysoki, co może powodować otarcia kostki, która w trakcie jazdy jest w ciągłym ruchu, a materiał górnej części cholewki, powinien być wykonany z oddychającej siateczki zwiększając tym wentylację. Ważne by buty rowerowe miały zapięcia na rzepy a nie sznurówki, które podczas jazdy mogą wkręcać się w łańcuch. Jeśli jednak chcemy, by nasze buty były z wyższej półki warto przemyśleć zakup butów SPD, które pomogą nam wykorzystać nacisk mięśni podczas jazdy. Wybierając odpowiednie obuwie warto wziąć pod uwagę wszystkie wymienione powyżej aspekty.

Pompka do roweru - na co zwracać uwagę przy zakupie?

2017-09-15 15:26:00 · Skomentuj
Lubisz aktywnie spędzać czas? Jesteś miłośnikiem wycieczek rowerowych. Z niecierpliwością czekasz na sezon, aby móc wyruszyć na swoich jednośladem. Planując wycieczkę rowerową, oprócz zaopatrzenia się w prowiant, wodę i inne potrzebne rzeczy, należy sprawdzić stan naszego roweru, przede wszystkim stan ciśnienia w kołach i koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w podręczną pompkę do roweru oraz łatki. Nie ma znaczenia, czy nasza wycieczka rowerowa będzie krótka, czy długa, czy jeździmy rekreacyjnie, czy ekstremalnie, każdemu może przydarzyć się ubytek powietrza w dętce, wówczas dalsza jazda staje się mniej komfortowa albo całkowicie niemożliwa, wtedy konieczne jest dopompowanie kół. Pamiętajmy, aby zachować odpowiednią dynamikę jazdy i przyczepność kół do podłoża, należy utrzymać wskazany poziom ciśnienia.

Rower szosowy do 800 złotych

2017-08-30 14:33:00 · Skomentuj
Szosówka dla każdego? Czemu nie! Kolarstwo staje się coraz bardziej popularnym rodzajem aktywności fizycznej. Co ciekawe, coraz większą popularność zdobywają tzw. "kolarki", a więc profesjonalne rowery szosowe, przeznaczone do dalekich wypraw, podczas, których możemy osiągać duże prędkości. Jeszcze nie tak dawno, widok roweru szosowego na ulicy, należał do niezwykle rzadkich. Na "kolarkach" jeździli jedynie prawdziwi zapaleńcy, którzy uwielbiali śledzić w telewizji etapy Tour de France. Dziś, szosówki nierzadko wygrywają popularnością z tzw. góralami.

Rower turystyczny do 1000 złotych

2017-08-21 16:30:00 · Skomentuj
Rower turystyczny dla każdego Jazda rowerem jest obecnie najbardziej popularnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ścieżki rowerowe i ulice poza granicami miast przepełnione są użytkownikami jednośladów. Coraz bardziej popularne staje się długodystansowe korzystanie z turystyki rowerowej. Wycieczki liczące dużą ilość kilometrów, których trasy przebiegają wśród natury umożliwiającej cieszeniem się świeżym powietrzem, przyciągają duże ilości rowerzystów. Do takich eskapad najlepiej nada się rower turystyczny.

Męski rower - jak go wybrać?

2017-08-15 15:14:00 · Skomentuj
Potrzeba zrozumienia świata Każdy mężczyzna lubi poszerzać swoje horyzonty, odkrywać to, co dla niego nieznane, realizować swoje plany, osiągać cele - po prostu żyć całym sobą! Ważnym środkiem, który umożliwia mu zdobywanie wiedzy na temat otaczającej rzeczywistości, jest tani rower męski - pozwalający na organizację licznych wypraw i wycieczek ze znajomymi. Poruszanie się z punktu A do punktu B, za pomocą roweru, to także ogromny ukłon w kierunku naszego środowiska, które zmęczone nadmiarem hałasu i spalin - z nieskrywaną przyjemnością - przyjmie kogoś, kto dbając o własne samopoczucie i prowadzenie zdrowego stylu życia, pamiętał także o jego losie.

Niskobudżetowy rower trekkingowy

2017-08-09 22:19:00 · 1 komentarz
Turystyka dla aktywnych Aktywna turystyka cieszy się coraz większą popularnością. Ile można leżeć na plaży, przy basenie, zajadać się miejscowymi przysmakami? Dla osób, które nie należą do leniuchów, aktywny rodzaj turystyki, szczególnie górskiej lub klimatycznej, inaczej określany jako trekking, jest świetnym pomysłem na spędzenie urlopu lub czasu wolnego.

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi