< > wszystkie blogi

medycyna estetyczna bez tajemnic

pozbądź się zmarszczek i czuj się młodo

Niechirurgiczne wygładzanie zmarszczek botoksem - czy warto?

14 July 2017
 Botox - cena
Ile kosztuje zabieg usuwania zmarszczek botoxem? W zależności od umiejscowienia - zmarszczka między brwiami, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, zmarszczki okolic oczu i pod oczami - wszystkie one będą mieć różne ceny, zależnie również od miasta, lokalizacji gabinetu medycyny estetycznej, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg, oraz reputacji i doświadczenia specjalisty medycyny estetycznej, u którego zdecydujemy się przeprowadzić nasze wygładzanie zmarszczek.


 Cena zabiegu botoxem nie powinna być nigdy główną przesłanką, dlaczego decydujemy się na ten a nie inny gabinet medycyny estetycznej; przecież naszym oczekiwaniem jest, że po ostrzyknięciu botoxem nasze rysy twarzy będą nadal wyglądać naturalnie, nie chcemy by nasze otoczenie mogło zauważyć zmianę na naszej twarzy, która nie byłaby tym pożądanym efektem odmłodzenia skóry twarzy. Precyzja z jaką lekarz podaje botox domięśniowo będzie decydowało, jak naturalny będzie efekt wygładzenia zmarszczek botoxem, oraz jak długo się utrzyma. Warto jednak wspomnieć, że możliwa jest aplikacja dodatkowej ilości zastrzyków botoxem, jeżeli po pierwszym zabiegu stwierdzimy, że nie jest to efekt, który nas zadowala i chcemy więcej.

Czy wypełnianie zmarszczek botoksem boli? Botox to jadł kiełbasiany, inaczej znany jako toksyna botulinowa, podawany jest bezpośrednio do mięśni, które chcemy unieruchomić na jakiś czas, minimalizując powstawanie dodatkowych zmarszczek mimicznych (dynamicznych). Taki zabieg botoxem zapobiega również utrwalaniu się nowych zmarszczek mimicznych, które z wiekiem naturalną koleją rzeczy stają się utrwalonymi bruzdami. Przebieg zabiegu botoxem polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej do wybranych mięśni twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły. Znaczenie ma tutaj precyzja, z jaką do mięśnia zostaje wstrzyknięty botox. Jako że korzysta się z bardzo cienkiej igły, nie jest konieczne znieczulenie miejscowe, a mimo tego zabieg botoksem jest bezbolesny. Skuteczność wypełniania zmarszczek mimicznych botoxem jest bardzo skutecznym zabiegiem medycyny estetycznej, chociaż rezultaty botoxu są jedynie tymczasowe.

Botox - efekty
Botox zapewnie jedynie tymczasowy efekt usunięcia zmarszczek, ponieważ z czasem zostaje samoczynnie wchłonięty i wydalony z organizmu. Dlatego też możliwe jest dostrzykiwanie botoxu między zabiegami. Na czas trwania efektów botoxu wpływa też to, czy w między czasie poddamy się jakiemuś innemu zabiegowi kosmetycznemu na twarz. Taki dodatkowy zabieg jak na przykład laser frakcyjny CO2 lub Dermapen mogą skrócić czas utrzymania się efektów po botoksie. Nie należy się jednak tym zrażać, bo botox można dostrzyknąć później, kiedy zauważymy, że zanika, a wraz z nim efekt wygładzonej twarzy. Zabieg wtrzyknięcia botoxu nie trwa długo, bo jedynie kilkanaście minut. Pierwsze efekty działania botoksu widoczne są zaraz po zabiegu.

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi