< > wszystkie blogi

Porady Opinie

Zobacz porady opinie efekty

Jak dbać o włosy?

8 October 2019
Włosy to istotny element kobiecej urody. Aby rzeczywiście jej dodawały, a nie były źródłem wstydu, muszą być schludne. Zapewni to odpowiednia pielęgnacja włosów.
Rozważne zakupy w drogerii
Gdy rozmyślamy o tym, jak zatroszczyć się o włosy, pierwszym pomysłem są, są kosmetyki. Każda dziewczyna używa przecież przynajmniej szamponu. Do tego są odżywki, balsamy, maski, środki do układania włosów, takie jak lakiery, pianki czy żele i ogromna ilość kosmetyków. Warto wybierać te, które charakteryzują się przede wszystkim jakością, a nie tylko niską ceną. Jeśli widzimy, że jakiś kosmetyk nie służy naszym włosom, nie ma sensu zużywać go na siłę, lepiej się go pozbyć i znaleźć lepszy. Staranna dbałość o włosy, wymaga też studiowania etykiet i informacji na nich zawartych, które mówią o tym, dla jakich włosów dany kosmetyk jest przyjęty.

Jak pielęgnować włosy domowymi sposobami?
Istnieje wiele pomysłów na to, jak pielęgnować włosy w zaciszu własnego mieszkania. Najpopularniejszą metodą są maski, przygotowywane samodzielnie z naturalnych (najczęściej spożywczych) składników. W ostatnim czasie bardzo częste stało się olejowanie włosów. Duża ilość naturalnych olejów i oliwek, wykazuje świetne atrybuty dla włosów. Następnym ze sposobów jest używanie wcierek, czyli wcieranie we włosy i w naskórek głowy specjalnych preparatów.

Jak zadbać o włosy od środka?
Jeśli zwyczajna pielęgnacja nie daje efektów, a włosy wykazują oznaki wycieńczenia, są kruche, szorstkie i utraciły swój połysk, prawdopodobnie potrzeba im wzmocnienia od środka. Zadbanie o to, by dieta była bogata w witaminy na włosy jest metodą na to, jak dbać o włosy zniszczone. Aby prawidłowo rosnąć i pięknie się prezentować, włosy potrzebują systematycznych dostaw dużej ilości istotnych witamin. Zapewnia to zbilansowana dieta, pełna między innymi w orzechy, warzywa strączkowe, kalafior, marchew, banany. Gwarancją tego, że włosy dostają potrzebną sobie porcję witamin, jest po prostu przyswajanie tych witamin w formie suplementu diety.

Ograniczenie niekorzystnych czynników
Na co dzień niszczymy swoje włosy na wiele sposobów. Już rozczesywanie ich nieodpowiednią szczotką może je naprawdę uszkodzić, a co dopiero codzienne suszenie, czy prostowanie rozgrzanymi płytkami prostownicy... Dlatego, żeby całkowicie zatroszczyć się o włosy, należałoby przemyśleć rezygnację z niektórych, niszczących je zabiegów, lub choćby ograniczenie ich do minimum.Tak naprawdę, spośród sposobów na to, jak dbać o włosy, wszystkie są istotne. Dopiero ich kompleksowe zastosowanie, przynieść może pożądane efekty, jakimi są gładkie, lśniące, mocne i wytrzymałe włosy. Przywiązując uwagę do pielęgnacji suplementami, nie należy zapominać o roli, jaką odgrywają witaminy na włosy. Najczęściej bowiem osłabienie włosów wynika nie ze stosowania nieodpowiedniego szamponu, ale niedoboru ważnych składników w organizmie. Tylko dostarczając je, dajemy włosom szansę na pełną odnowę. Całościowe podejście do dbania o włosy, biorąc pod uwagę zarówno pielęgnację zewnętrzną jak i wewnętrzną, na pewno popłaci.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi