W dobie globalizacji może nam się wydawać, że zacierają się ideały piękna, że Francuzowi, Amerykaninowi lub Polakowi podoba się to samo. A jednak tak nie jest. Przed wami przegląd cech wyglądu, które w różnych krajach uważane są za wyjątkowo pożądane u kobiet.
Poziom nauczania to jedno, ale warunki do nauki i atmosfera w szkole czy na uczelni też robią swoje. Oto kilka przykładów na to, że edukacja na dobre weszła w XXI wiek.
Żyjemy we wspaniałych czasach. Brak konsekwencji po obrzuceniu błotem ludzi w Internecie czy możliwość zrobienia zakupów w co czwartą niedzielę pozwalają nam żyć w przekonaniu o naszej wyjątkowości. A jednak wiele z tych zachowań ma swoje korzenie w czasach tak odległych, że można było niemal zapomnieć, że...
#1. Antyszczepionkowcy terroryzują wszystkich naokoło od XIX wieku
Dziś m.in. jak zmienił się PKB Polski od 2008 do 2020 roku, ilu Ukraińców zarejestrowało się już w bazie PESEL oraz o tym, jak Tuskowi zaproponowano polowanie na niedźwiedzia.
Pojawiły się pierwsze czereśnie. Pyszne, soczyste, słodziutkie. Jedynie ich cena jest gorzka. Wycenione zostały 260 zł za kilogram. To się nie mogło skończyć inaczej, jak tylko wysypem memów.
„Trzeba sobie jakoś radzić…” – rzekł wymiętoszony, odziany w tani garnitur lump,
który właśnie sprzedał staruszce zestaw noży kuchennych z
adamantium ostrzonych laserami atomowymi w kosmodromie NASA. W
świecie naszpikowanym zabezpieczeniami, blokadami i czytnikami linii
papilarnych czasem najskuteczniejszą formą przekrętu są stare,
sprawdzone i prymitywne metody. Te, połączone z ludzką głupotą i
naiwnością, często pozwalają oszustom łatwo obłowić się
grubym hajsem.
Na dobrze znany wszystkim portal z dobrze znaną zawartością zwykle nie przychodzi się, aby czytać komentarze... Z poniższych przykładów jednak jasno wynika, że może to być błędem.
Dzisiaj pomęczymy prezesa Glapińskiego, sprawdzimy listę ubitych generałów rosyjskich, sprawdzimy jaki ustrój popierała jakiś czas temu sędzina Pawłowicz oraz sprawdzimy, jak duży był BigMac 50 lat temu.
Dobranie aktora do zagrania historycznej postaci to jedno, ale dobranie dwójki (a nawet trójki) aktorów, aby zagrali tę samą postać na różnych etapach życia, to już inna bajka. Tutaj twórcy filmów się postarali i wyszło im to świetnie.
Wodaabe to koczownicze plemię żyjące na terytorium Nigru, Kamerunu, Nigerii i Czadu. Raz w roku mężczyźni z tego plemienia uczestniczą w „festiwalu płodności” zwanym Gerewol. Zasadniczo jest to konkurs piękności, w którym dziewczęta-jurorki oceniają wygląd mężczyzn, a następnie wybierają najbardziej atrakcyjnych na mężów lub po prostu spędzają z nimi noc.
Aby zwykła rzecz stała się niezwykła i zauważalna, wystarczy ją powiększyć. To najłatwiejszy sposób na zwrócenie uwagi ludzi. W końcu pojawienie się niezwykłego giganta w mieście staje się wydarzeniem, o którym plotki rozchodzą się z fenomenalną szybkością. Przyjrzyjmy się najciekawszym przedmiotom, które zostały powiększone.
Mieszkający w San Francisco specjalista od efektów graficznychNathan Shipley wziął na warsztat słynne portrety i przy pomocy sztucznej inteligencji przekształcił prawie w zdjęcia realnych ludzi.
Generalnie zasypianie w czasie pracy jest niepożądane i można przez to stracić posadę. Jednakże Zeev Farbman nie musiał się tego obawiać - w końcu jest prezesem. Jego firma Lightricks zajmuje się tworzeniem aplikacji do edycji zdjęć, więc pracownicy mieli pod ręką mnóstwo narzędzi do tworzenia grafiki z szefem w roli głównej. Nie wiadomo do końca, co stało się z autorem najlepszej fotoszopki - dostał premię czy wypowiedzenie?