< > wszystkie blogi

Jak zostać domowym barmanem.

Pyszny blog barmański

Grzaniec na wiosenną rozgrzewkę

22 March 2021
Co najlepiej rozgrzeje umysł i ciało podczas chłodnych dni? Oczywiście, że aromatyczne grzane wino. Na samą myśl ślinka mi cieknie. Pamiętajcie, by używać jak najwięcej naturalnych składników, świeżych pomarańczy, miodu, plus jako wkładka, użyj swojej nalewki cytrynowej lub wiśniowej.
Miłego oglądania, nie zapomnij o subskrypcji :)
https://youtu.be/3O-h8mpcQMo


Czy mój grzaniec jest szczególny?

A i owszem. Tworze zawsze najlepszą wersję z tego co właśnie podpowiada mi wyobraźnia i dostępne składniki. Bardzo często testuje nowe dodatki. Czasem doleje sobie nalewki wiśniowej, dorzucę suszonych owoców, dodam odrobinę ziół, przyprawy, które mogą delikatnie przełamać smak.
Cukier?? A na co to komu? Ostatecznie może być smakowy syrop cukrowy, który sam ugotowałem dodając tylko naturalne składniki. Najlepiej oprzeć się na miodzie, ostatecznie erytrytol (prawdopodobnie najzdrowszy zamiennik cukru)
Suszone owoce? No raczej: śliwki, morele, wiśnie, ananasy, rodzynki, jagody goji etc. Podczas podgrzewania wina uwolnią swój aromat i będą ciekawą przekąską, którą możemy odcedzić i podać z boku.

Przecież Grzaniec uderza do głowy! A Ty Barmanie alkoholiku proponujesz jeszcze wkładkę?

No jasne, że tak! Fajnie jest wypić jedną lub dwie butle wina na głowę. Co powiesz na to, jeśli zaproponuję na butelkę wina: 100ml wiśniówki? Najlepiej własnoręcznie robiona, wyczekaną kilka miesięcy aż smak dojrzeje. Czyż nie będzie to się wpisywać w klimat całej konstrukcji wina? A jeśli może to być za mocne, to podziel się swoim grzańcem z bliską osobą.

A może jakieś ziółko?

Ja osobiście nie jestem wielkim fanem ziół w koktajlach, ale nie będzie zbrodnią przetestowanie takiej kompozycji z gałązką rozmarynu. Wrzuć ją do szklanki, w której będziesz pić swój aromatyczny trunek.

Czy warto się starać? No jasne, że chyba raczej warto.

Zajrzyj do dobrze wyposażonego warzywniaka, czy egzotycznego działu w dużym sklepie. Znajdź w produktach nową inspirację, wyobraź sobie idealne połączenie. Kup i zrób. Postaraj się dla kogoś, postaraj się dla siebie.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi