Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Ryba psuje się od głowy
Yoop
Yoop - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Jeśli ktoś o tym nie wie, to powinien wybrać się nad Odrę, tam są tego widome znaki - zarówno dosłownie jak i w przenośni. Słucham trochę tych relacji znad rzeki i cóż, nie jestem zaskoczony, jednak wydaje mi się, że ludzie mówiący o tym, z czego głównie zbudowane jest nasze państwo są w błędzie - otóż dykta i patyki są już nieaktualne, spłynęły razem ze śniętymi rybami. Co zostało, wiadomo.

TVN grilluje Pinokia, który w oczywisty sposób kłamie, że dowiedział się o sprawie dopiero 10 sierpnia, podczas, gdy sprawa ciągnie się już od końca lipca. Bo to że kłamie jest chyba oczywiste dla każdego, prawda? PiS pewnie się nawet trochę cieszy, bo sami zaczęli pod Pinokiem dołki kopać, a tutaj śmierć jak na zamówienie im z nieba spadła i zabrała rzekę, która z kolei, przy odrobinie szczęścia, porwie premiera, bo nie dość antyunijny. Powstaje jednak pytanie, czy to ma znaczenie kiedy premier się dowiedział? Mi się wydaje że to drugorzędne. Przecież premier sam tej rzeki nie przebada, nie oczyści i wreszcie to nie on bezpośrednio nadzoruje służby które powinny się tym zająć. Ale to w żaden sposób nie zdejmuje z niego odpowiedzialności.

To rząd utworzył Wody Polskie, rząd odpowiada za infrastrukturę, wreszcie to rząd odpowiada za komunikację w stosunku do innych krajów zainteresowanych (czyli przynajmniej Czech i Niemiec). A co robi nasz rząd? Cały rząd! Otóż albo wypoczywa, bo przecież są wakacje, albo pokazuje w pełnej krasie swoją nieporadność w rządzeniu oraz podstawowy sposób działania "spychamy odpowiedzialność, a jak się nie da to siedzimy cicho i czekamy, a ż samo przejdzie".
No tym razem się nie udało, bo aferka okazała się być większa. Zatem poświęcono dwa barany na politycznym ołtarzu (skądinąd słusznie, przynajmniej jeśli chodzi o tego mistrza z Wód Polskich, który bredził o kilku śniętych rybach). Jednak z administracji rządowej nikomu z głowy włos nie spadł. Niech mi ktoś powie, jak to możliwe, że wiceminister wychodzi do ludzi i mówi im, że spokojnie mogą się kąpać w rzece, mało tego, omal sam się do niej nie rzuca , pieprzy tradycyjne idiotyzmy o tym że właściwie to winna jest opozycja, bo Czajka Trzaskowski, Tusk... Wyborcy jak sądzę łykają ten werbalny ściek równie gładko jak czaple zatrute ryby, a pan wiceminister luzik - dobrze że nie wszedł do tej rzeki - wystarczy to skażenie, które już jest.

Jednak ten festiwal niekompetencji trwa oczywiście dalej na wszystkich poziomach, ponieważ PiS działa cały czas w myśl zasady TKM obsadzając wszelkie możliwe organizacje swoimi pociotkami, ludźmi absolutnie niezdolnymi do działania, nie mającymi kompetencji, zdolnych tylko do grabienia publicznych pieniędzy. Wody Polskie - agencja rządowa odpowiedzialna za stan polskich wód w obliczu bezprecedensowej katastrofy mówi o tym, ze zgodnie z umowami o użytkowaniu to PZW ma obowiązek usuwać martwe ryby. I, o ironio, faktycznie tak się dzieje, ludzie, wolontariusze - starają się coś zrobić, bo rząd... zadziałał jak zwykle (sytuacja niemal analogiczna, jak w przypadku pomocy uchodźcom z Ukrainy). Zwykli ludzie pomagają, a funkcjonariusze państwa PiS nie tylko nie poniosą konsekwencji, ale jeszcze zapewne wypłacą sobie premię, za pracę w sytuacji kryzysowej, za nadgodziny, za zagrażające zdrowiu warunki. I nic dziwnego - te premie im się po prostu należą i będą im potrzebne zimą, żeby mogli sobie kupić drewno z Polskich Lasów.

tak wiem TL;DR
Za dużo telewizji w długi weekend.

Jez_z_lasu
Huh, to co opętało Ural jest już tutaj i nie tylko na Ukrainie. Lub nigdy się nie wyniosło. Ciekawe czy są tu też silne, zabawne osoby potrafiące czerpać głęboki fun z hobby eliminowania tej choroby Jeśli nie to narzekanie jest bez zupełnie nieuroczo bez sensu
Ostatnio edytowany: 2022-08-16 16:40:59

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

bartosz_k
bartosz_k - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Uja prawda! Rząd pomógł! Zbiorniki retencyjne lekko otworzyli

anti85
anti85 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
No i co byś chciał @Yoop ?
Cały zestaw słów i argumentów ciśnięty jak piasek w twarz, piękna wypowiedź. Tyle tylko, że nie ma żadnej nadziei. Pożoga szaleje, zaraz będzie prawdziwa inflacja. Dopiero wtedy może defekacja rządu. Póki co rozkradają zwłoki naszego kraju. I tak jeszcze zdążą spierdolić do lepszych państw

Yoop
Yoop - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Dziennikarzom onetu chciało się posprawdzać to, co ja opisałem na podstawie własnego widzimisię. Nazwać ten Kaczo-Zerowy pierdolnik 'kurestwem' to jakby ich pochwalić. Mendy bez zasad, kompetencji i hamulców.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-pis-na-odrze-pokazujemy-wodny-uklad-obozu-wladzy/6jzyqv6,79cfc278
Forum > Hyde Park V > Ryba psuje się od głowy
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj