< > wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Kiedy warto zdecydować się na fulfilment? Oto 3 podpowiedzi!

29 May 2021
Rosnąca popularność e-commerce sprawia, że przedsiębiorcy z tej branży muszą coraz szybciej i lepiej radzić sobie z nowymi wyzwaniami. Jednym ze sposobów na spełnienie wymogów klientów jest fulfilment, czyli przekazanie logistyki zewnętrznej firmie. Kiedy zdecydować się na taką usługę? Przedstawiamy 3 podpowiedzi!

1. Fulfilment dla nowego sklepu internetowego
Przedsiębiorcy, którzy dopiero założyły własny sklep on-line, często nie mają doświadczenia w prowadzeniu takiej działalności. Do tego zwykle nie posiadają potrzebnych środków na zakup czy wynajem własnego magazynu. Fulfilment jest idealnym rozwiązaniem dla nowicjuszy. Pozwala znacznie ograniczyć wydatki na logistykę, a także minimalizuje ryzyko błędów i niedociągnięć, np. opóźnień czy pomyłek. W ten sposób można od razu oferować profesjonalną obsługę, co przyczyni się do szybkiego zdobywania nowych klientów.

2. Fulfilment dla rozwijającego się sklepu internetowego
W pandemii wiele sklepów internetowych zdobyło setki czy nawet tysiące nowych klientów. Sporo osób, które dotychczas nigdy nie kupowały nic w Sieci, w związku z restrykcjami były do tego po prostu zmuszone. Co więcej, ich duży odsetek polubił takie zakupy i skutecznie się do nich przekonał. Nie wszyscy przedsiębiorcy byli jednak przygotowani na gwałtowne zwiększenie liczby klientów. W takich warunkach dotychczasowe rozwiązania logistyczne przestają wystarczać. Fulfilment pozwala błyskawicznie się dostosować. Dzięki niemu można maksymalnie wykorzystać aktualne okoliczności, wyraźnie zwiększając zyski.

3. Fulfilment dla sklepu, który chce zwiększyć zyski i rozszerzyć działalność
Przedsiębiorcy z branży e-commerce odnoszący sukcesy często w pewnym momencie podejmują decyzję o rozwoju swojej działalności, np. poprzez rozszerzenie oferty, nawiązanie współpracy z innymi markami czy wdrożenie nowej strategii marketingowej. Takie działania wymagają większego zaangażowania, a także wiążą się z koniecznością odpowiedniego dostosowania logistyki. Fulfilment gwarantuje wsparcie w obu tych kwestiach. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy oraz przygotowuje sklep na zwiększenie liczby zamówień.

Jak korzystać z fulfilmentu?
Najrozsądniej jest zdecydować się na fulfilment we współpracy z doświadczoną firmą. Jednym z najlepszych polskich przedsiębiorstw oferujących takie usługi jest Packfully. Jego ofertę można sprawdzić na stronie: https://packfully.pl/.
Przekazanie logistyki w ręce doświadczonych profesjonalistów o ogromnej wiedzy ogromna szansa na wymierne zyski. Usługa obejmuje nie tylko magazynowanie, ale też kompletowanie, pakowanie oraz nadawanie przesyłek oraz szeroko pojętą Obsługę Klienta. Współcześnie klienci zwracają uwagę na czas realizacji zamówienia, ale coraz częściej mają też na względzie na względzie sposób opakowania paczki (UX) czy formę komunikacji ze sklepem. Więcej informacji na temat rozwiązań proponowanych przez Packfully można znaleźć na: https://packfully.pl/oferta/fulfilment/#pakowanie_i_wysylka.

Skoro wiesz już, kiedy warto zdecydować się na fulfilment, rozważ skorzystanie z takiej usługi. Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Przekaż logistykę swojego sklepu w pewne ręce!
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi