< > wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Elementy wyposażenia pokoju chorego

22 July 2021
Ten, komu przyszło opiekować się osobą chorą w domu wie jako bardzo ważnym jest odpowiednie wyposażenie pokoju dla osoby chorej. Specjalnie przygotowanego miejsca do życia wymagają zwłaszcza osoby leżące, dla których dana przestrzeń jest najczęściej wszystkim tym, co widzą i gdzie funkcjonują. Podpowiemy więc jak powinien wyglądać pokój dla osoby obłożnie chorej i jakie podstawowe meble muszą się w nim znaleźć.

Wygodne łóżko dla chorego to podstawa rekonwalescencji

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez wygodnego, komfortowego łóżka. Sen w dobrych warunkach to gwarancja tego, że dobrze będzie nam się funkcjonować za dnia. Wygodne łóżko jest sprawą podwójnie ważną w przypadku osób obłożnie chorych. Centrum pokoju chorego stanowić powinno dobrej klasy łóżko rehabilitacyjne, które przystosowane jest do spania i przebywania w nim 24 godziny na dobę. Konstrukcja takiego łózka musi gwarantować możliwość zmiany pozycji, regulację wysokości, dobrze jest także gdy samo łózko łatwo jest przesuwać przez umocowanie go na kółkach. Łóżko takie musi być także bezpieczne, a więc posiadać barierki, poręcze oraz wygodne uchwyty pozwalające podnieść się choremu.

Łózko rehabilitacyjne zawsze dobierać trzeba indywidualnie do potrzeb danej osoby, musi być dostosowane do jej wagi oraz wzrostu. Wysokość łózka musi być z kolei dostosowana i do chorego i do opiekuna, który przecież każdego dnia będzie obecny przy łóżku i będzie zajmował się podopiecznym. Ważny jest także materac, który również powinien być dobrany indywidualnie. Najlepszym będzie wysokiej klasy materac przeciwodleżynowy.

Funkcjonalne szafki przyłóżkowe, dlaczego ułatwiają codzienne życie?

Poza łóżkiem rehabilitacyjnym pokój chorego powinien być także wyposażony w szafkę przyłóżkową, która jest niezwykle przydatna w momencie gdy karmimy chorego, podajemy mu leki lub gdy chory chce samodzielnie poczytać czy też popracować na laptopie. Dobrze, gdy szafka stoi na kółkach, jest w pełni mobilna i można ją dowolnie przesuwać. Na szafce obok chorego powinna zawsze znajdować się woda do picia, dzwoneczek do przywołania opiekuna, coś do poczytania, okulary, telefon i inne rzeczy, którymi posługuje się samodzielnie osoba leżąca.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi