< > wszystkie blogi

Blog bez podróżniczej nazwy

Potwornie absurdalne historie podróżnicze

Szwecja ciekawoski

14 May 2017
Szwecja jeden z nordyckich krajów, o którym od dłuższego czasu dość głośno w mediach za sprawą problemu z imigrantami. Przedstawiam o tym państwie kilka ciekawostek, które mogą zaskoczyć.
Szwecja ciekawostki

- Szwedzki rząd płaci swoim uczniom za chodzenie do szkoły. Tak, za samo uczęszczanie uczniowie otrzymują około 150 dolarów każdego miesiąca aż do skończenia 18 lat.

- Na jednym skrzyżowaniu w Sztokholm usadowiono fotoradar, który oprócz łapania osób, które jeżdżą zbyt szybko, nagradzają kierowców jeżdżących zgodnie z ograniczeniami. Fotografowane są wszystkie pojazdy poruszające się po jezdni, te które jeżdżą zgodnie z zasadami biorą udział w losowaniu nawet 3000$.

- W latach 50 ubiegłego wieku szwedzkie prawo związane z aborcją, było bardzo restrykcyjne. Aborcja była prawie całkowicie zakazana. Szwedki chcące usunąć ciąże przypływały do... Polski.

- Co ciekawe książę lub księżna nie może poślubić miłości swojego życia bez uprzedniej zgody rządu. To znaczy może, ale taka osoba utraci prawo dziedziczenia dla swoich dalszych potomków.

- Ostatnia kwestia, temat podatków. Z takiego funkcjonowania ucieszyłby się każdy Polak! Obywatele tego kraju nie muszą uzupełniać zeznania podatkowego, uzupełniony już formularz zostaje do niego przesłany pocztą. Jeśli ten jest zgodny, wystarczy go opłacić - nawet przy użyciu komórki. Można? Można.

Źródło: vacacion.pl/ciekawostki-ze-swiata/294-szwecja-ciekawostki

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi