< > wszystkie blogi

Blog bez podróżniczej nazwy

Potwornie absurdalne historie podróżnicze

Flaga Danii

13 May 2018
Dania toż imperium położone w Europie Północnej, między zwartą częścią kontynentu europejskiego, a Półwyspem Nordyckim.
Zgodnie z opowieścią owy duński atrybut miał upaść z nieba 15 czerwca 1219 roku, zdarzyło się to w czasie trwania krucjaty liwońskiej wodza Waldemara II. W czasie jednej z konfrontacji pod Lindanäs (nieopodal współczesnego Tallina) Duńczycy mieli wyjściowo przegrywać z nieprzyjacielem, jednak z góry w dłonie suwerena upadła czerwona flaga z bladym krzyżem. Stanowił to punkt przełomowy bitwy, którą finalni wygrali Duńczycy.
Pierwsza adnotacja o owych barwach państwowych datowana jest na 1481 rok. Flaga owa zaliczana jest za najstarszą na globie, która ciągle istnieje w użytkowaniu. Na kształt duńskiego proporca zaistniały flagi krajów skandynawskich.
Współcześnie Dannebrog jest codziennie używana przy okazji świąt ogólnonarodowych, celebracji urzędowych tudzież niepublicznych rocznic prywatnych. Dannebrog spuszczona do połówki wysokości słupa jest również zawieszana w czasie pochówków.
Urzędy uznają obowiązek flagowania między innymi w czasie świąt religijnych a także narodzin członków familii królewskiej. Masa korporacji i osób prywatnych w Danii również świętuje owe szczególne dzionki przez wywieszenie flagi narodowej.
Duńczycy są bardzo oddani do atrybutu rodzimego kraju. Chorągiew towarzyszy im podczas ważkich uroczystości domowych, narodzin (np. jako okrasa na torcie), a ponadto w trakcie pogrzebu. Nie powinno się jej rozwieszać nocą, zaś podczas jej opuszczania nie winna musnąć podłogi.
Nowinka o Danii
Duńczycy uwielbiają używać ze ładnej aury, dlatego latem, gdy wymogi powietrzne są pobudzające starają się jakąkolwiek wolną sekundę być na świeżym powietrzu. Wiele pań swoje nogi daje w okolicę kopenhaskiego cmentarza Assistens, aby się... ocieplać. Rodzice łapią swoje pociechy na piknik, a między sarkofagami stąpają dziewczyny w ubiorach kąpielowych. Według nich mogilnik nie winien być nieprzyjemnym położeniem wiecznego spoczynku, lecz polem gdzie można zobaczyć życie.
Źródło: http://rzucijedz.pl/flagi/387-flaga-danii
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi